Wiadomości z Zabrza

Zareagował - pijany kierowca zatrzymany

  • Dodano: 2014-06-05 08:30, aktualizacja: 2014-06-05 08:34
Dzięki obywatelskiej postawie godnej pochwały zabrzańscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę chevroleta aveo. 49-latek miał 1,18 promila w organizmie. Jazdę po pijaku uniemożliwił zatrzymanemu mieszkaniec Zabrza, który widząc zagrożenie na drodze zadzwonił na policję.
 
 
Cała sytuacja rozegrała się wczoraj w godzinach szczytu na śląskich drogach. Kilka minut przed godziną 15.00 dyżurny zabrzańskiej jednostki odebrał zgłoszenie od mocno zaniepokojonego kierującego, który oświadczył, że przed chwilą o mało nie został staranowany przez wjeżdżający na Drogową Trasę Średnicową samochód. Mężczyzna, aby uniknąć zderzenia z chevroletem aveo, musiał ratować się ucieczką na pas zieleni oddzielający jezdnie. Jak relacjonował dyżurnemu, zdarzenie miało miejsce na wysokości wjazdu na DTŚ w Rudzie Śląskiej w kierunku Zabrza. Podejrzewał, że kierujący aveo może być pijany. Mężczyzna cały czas jechał za kierowcą samochodu i informował policjantów, w którym kierunku auto się porusza. Na ulicy Korczoka w okolicy banku, mundurowi zatrzymali 49-letniego mężczyznę i poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik wskazał 1,18 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy kategorii B. Ponadto za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • ewa

    brawo dla spostrzegawczego kierowcy, oby więcej takich!szkoda tylko że za ich działania dostają od policji a raczej od państwa PL tylko dobre słowo..

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.