Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Ujawnili 73 wykroczenia podczas działań "Bezpieczny Pieszy"

  • Dodano: 2024-02-23 10:00

Zabrzańscy policjanci przeprowadzili w czwartek na terenie naszego miasta działania"Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, oraz przyglądali się, czy sami piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Akcja "Bezpieczny pieszy" w Zabrzu

Po raz kolejny mundurowi apelują do kierowców i pieszych! Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi. W wyniku prowadzonych wczoraj działań "Bezpieczny pieszy" policjanci ujawnili 12 wykroczeń popełnionych przez pieszych, którymi w większości było przechodzenie przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Podczas działań policjanci ujawnili też 61 wykroczeń popełnionych przez kierujących którymi w większości było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Ponadto w trakcie działań zatrzymano jedną osobę poszukiwaną. Policjanci zatrzymali też prawo jazdy kierujacemy, który przekroczył dozwoloną prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Należy bezwzględnie przestrzegać przepisów ruchu drogowego! Należy też dbać o własne bezpieczeństwo! W konfrontacji z pojazdem pieszy zawsze stoi na straconej pozycji

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również