Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrze przyjazne turystom na szóstkę!

  • Dodano: 2017-09-08 09:45

7 września, w sali Sejmu Śląskiego w Katowicach, prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik odebrała szczególne wyróżnienie - "Gmina na 6", przyznane Zabrzu w kategorii „Gmina Przyjazna Turystom”.

Zabrze, jako miasto leżące na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego jest coraz atrakcyjniejszym miejscem dla turystów, dobrze wykorzystywane są tu zarówno walory turystyczne, jak i logistyczne. Głównym obiektem prezentowanym przez miasto była Sztolnia Królowa Luiza. To właśnie jej atuty oraz bogata oferta, która się wciąż poszerza, zadecydowały o przyznanym przez kapitułę tytule „Gminy Przyjaznej Turystom”.

Zabrzańskie obiekty turystyki industrialnej, leżące na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. Kopalnię Guido czy Park 12C chętnie odwiedzają mieszkańcy Zabrza i regionu. Zaznaczyć należy, że odnotowujemy także sporą liczbę gości z kraju i zagranicy. Rosnąca liczba turystów jest najlepszym dowodem na to, że podjęty dziesięć lat temu kierunek rozwoju turystyki poprzemysłowej w Zabrzu przynosi efekty. Mamy perełki, które z dumą prezentujemy turystom. Wspomniana już kopalnia Guido z trzema poziomami zwiedzania, salą koncertową czy pubem jest przestrzenią edukacji, rekreacji i kultury. Sztolnia Królowa Luiza z Parkiem 12C, Bajtel Grubą czy kopalnią Królowa Luiza jest z kolei kompleksem podziemnych i naziemnych atrakcji. Trwają pracę przy oddaniu do użytku Sztolni Dziedzicznej. To bez wątpienia będzie kolejna atrakcja turystyczna. Podobnie może być z wieżą cieśnień. Muzeum Górnictwa Węglowego podjęło współpracę ze specjalistami z Uniwersytetu Śląskiego, którzy przygotowują koncepcję stworzenia swoistego parku nauki. Podobne rozwiązanie zostało wdrożone w Parku 12C. Park stanowi przestrzeń, w której dzieci i młodzież mogą w atrakcyjny sposób poznać zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, technikami wydobywania węgla i energią w przyrodzie - mówiła podczas wręczenia nagród Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Zabrze przyjazne turystom na szóstkę!

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.