Wiadomości z Zabrza

Zabrze: Pijany wjechał w zaparkowane samochody!

  • Dodano: 2024-02-27 10:00

Pijany mężczyzna, nie zapanował nad pojazdem i wjechał w zaparkowany samochody. W organizmie miał 2 promile alkoholu. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

21-letni mieszkaniec Zabrza z 2 promilami wjechał w zaparkowane auta

Do zdarzenia doszło w niedzielę, o 4.34 dyżurny zabrzańskiej komendy został powiadomiony, że samochód osobowy marki Ford, którego kierowca był nietrzeźwy, uderzył w drzewo i zaparkowane samochody przy ulicy Sobieskiego. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego. Policjanci zatrzymali jego kierowcę. Jak się okazało, był to 21-letni mieszkaniec Zabrza. Mężczyzna, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu, wsiadł za kierownice swojego samochodu. Jak ustalili policjanci, nie dostosował prędkości do panujących warunków, nie opanował swojego samochodu, przez co uderzył w drzewo i zapakowane przy drodze trzy inne samochody.

Zabrzańscy policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia samochodów. Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości  od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej),
Po raz kolejny apelujemy do kierowców o zachowanie trzeźwości na drodze!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również