Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrze najpiękniejszym miastem Tour de Pologne!

 • Dodano: 2017-07-28 07:45, aktualizacja: 2017-07-27 09:31

Już 1 sierpnia na metę ulokowaną przy Arenie Zabrze wjadą najwybitniejsi światowi kolarze, którzy ścigać się będą w czwartym etapie Tour de Pologne! Wyścig tradycyjnie relacjonowany będzie przez telewizję, a większość ujęć prowadzonych będzie ze śmigłowca.

Dlatego organizatorzy już dziś zachęcają do udziału w konkursie „Najpiękniejsze Miasto Tour de Pologne”.

Chcielibyśmy wspólnie przeżywać to wielkie kolarskie święto, które dzięki kibicom staje się prawdziwym fenomenem socjologicznym, a zdjęcia pokazujące ich zabawę podczas wyścigu obiegają nie tylko całą Polskę, ale i świat – zachęcają organizatorzy.

Konkurs z roku na rok zyskuje coraz większą renomę i zainteresowanie mediów, a jury często godzinami dyskutuje, którą propozycję wyróżnić. Pięknie udekorowane miasta pełne kibiców kolarstwa to doskonałe dopełnienie sportowej walki, którą obserwujemy na trasie.

Entuzjastyczni kibice to znak rozpoznawczy Tour de Pologne, który wyróżnia go spośród wszystkich wyścigów organizowanych na całym świecie. To także jeden z najważniejszych powodów, dla których do Polski chcą przyjeżdżać największe gwiazdy światowego peletonu.

Dlatego zachęcamy do indywidualnego, ale również zorganizowanego dekorowania Zabrza. Tradycyjnie już pod uwagę będą brane elementy kolarskie i narodowe. Zwycięzca w każdej z trzech kategorii – najpiękniejsze miasto startowe, etapowe i premii, otrzyma przechodni Puchar Tour de Pologne wręczony podczas specjalnej konferencji prasowej.

W ubiegłym roku wśród zwycięzców były: Radzymin, Kraków i Bytom.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Ryl z Makoszów

  Na przejeździe kolejowym w Makoszowach w miejsce brakujących puzzli wlali szutru ze smołą ( ? ).Lepiej na czas przejazdu niech zrobią pomost z desek :)

 • Ryl z Makoszów

  Dzisiaj ( 15.07 )na Makoszowskiej lali smołę w pęknięcia , ciekawe jak rozwiążą problem z przejazdem kolejowym.Przecież ja kolarze z wiaduktu będą prać z 50 km/h to te ich szytki zostaną w szynach. :)

 • Hromani

  Dzisiaj jechaliśmy z Masą Krytyczną min.ul.Piłsudskiego ( wizytówka stadionu ) - tam nawet powolna jazda to tragedia.Może tamtędy też kolarzom zrobić test i pokazać te najpiękniejsze miejsca w TV.

 • Ryl z Makoszów

  No tak szczególnie nasze drogi np Makoszowska i przejazd kolejowy w Makoszowach

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.