Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabrze na Międzynarodowym Festiwalu Śniegu w Sapporo

  • Dodano: 2018-02-14 09:00

Zespół Snow Art Poland, stworzony przez wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach reprezentował nasz kraj na 69. Sapporo Snow Festiwal. Artyści z całego świata rzeźbili w śniegu od 5 do 12 lutego. W trzyosobowym zespole z Polski znalazł się też zabrzanin Tomasz Koclęga!

Snow Art Poland to grupa twórców specjalizujących się w rzeźbie w śniegu. Od kilku lat odnosi spektakularne sukcesy biorąc udział w konkursach organizowanych m.in. w Chinach, Rosji i Japonii. W ub. roku na 44. Międzynarodowym Konkursie Rzeźby w Śniegu zespół Snow Art. Poland zdobył czwarta nagrodę, a w 2016 r. w konkursie Japan Cup w Nayoro uhonorowany został nagrodą miasta Nayoro. Warto podkreślić, że rzeźbiarze związani z katowicką ASP są jedynymi Polakami, którzy otrzymali do tej pory nagrody za rzeźby ze śniegu w Japonii.

Sapporo Snow Festiwal corocznie odwiedza od 2-3 mln gości z całego świata. Swe rzeźby prezentują na nim artyści m.in. z Australii, USA, Singapuru, Tajlandii, Łotwy, Finlandii, Korei Południowej, Macao, Hawajów czy Indonezji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.