Wiadomości z Zabrza

Zabrze ma społeczny ogród!

  • Dodano: 2024-06-10 12:45

Oberiba, czyli pierwszy społeczny ogród w Zabrzu, zajął teren w sąsiedztwie kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i ma poważne ambicje. To nie tylko zdrowe i smaczne plony, ale i zintegrowana wokół upraw społeczność. Zieloną, ogólnie dostępną przestrzeń w Rokitnicy zorganizowało i zaaranżowało Stowarzyszenie Kartel Kulturalny wspólnie z Radą Dzielnicy. 

Oberiba w Rokitnicy

- Chcielibyśmy, by wszyscy, niezależnie do wieku, korzystali z Oberiby: dzieci, dorośli oraz seniorzy, którzy nie mają już własnych ogródków. To ma być miejsce, gdzie da się przycupnąć, odpocząć. Mamy tu pomidory, jarzyny do zupy, fasolki, kolorowe i pachnące groszki, poziomki, truskawki. Jest łąka kwietna, która z pewnością przyciągnie pszczoły i motyle - mówią organizatorzy. 


Czym są ogrody społeczne?

To zielone tereny, pielęgnowane przez okolicznych mieszkańców. Zwykle powstają na miejskich nieużytkach. Rosną w nich drzewa, warzywa, owoce, zioła i kwiaty, ale nie brakuje też stref relaksu z ławkami, stołami i hamakami. Społeczne ogrody zadają kłam tezie, że ogrodnikiem można być tylko z dala od miasta. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również