Wiadomości z Zabrza

Zabrze-biało-niebiesko-czerwoni!

  • Dodano: 2015-03-19 08:15, aktualizacja: 2015-03-18 13:28
Wykonanie i kolorystyka krzeseł na trybunach jest jednym z ważniejszych elementów decydujących o estetyce stadionu i komforcie widzów. Nic więc dziwnego, że kibice Górnika Zabrze z niecierpliwością czekają na decyzje dotyczące stadionowych siedzisk. W tym miesiącu, w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowano ogłoszenie przetargowe, którego przedmiotem jest dostawa i montaż krzesełek, wygrodzeń oraz barierek na Stadionie im. Ernesta Pohla w Zabrzu. W zamówieniu uwzględniono również rozwiązania techniczne, które uodpornią trybuny na działanie deszczu i zanieczyszczeń atmosferycznych.
 
 
Wykonawca będzie miał cztery miesiące na wykonanie zadania. Zgodnie ze specyfikacją przetargową prace mają się zacząć od trybuny południowej. Chodzi o to, aby jak najwcześniejszej uruchomić przynajmniej część stadionu i umożliwić Górnikowi Zabrze rozgrywanie spotkań na nowym obiekcie.
 
 
Na stadionie powinno zostać zamontowanych około 24 tys. siedzisk. Dokładną liczbę poznamy dopiero po przedstawieniu przez zwycięzcę przetargu projektu warsztatowego. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami krzesełka będą w barwach klubowych Górnika Zabrze, czyli: białe, niebieskie i czerwone. Na trybunie wschodniej ich układ stworzy napis: Zabrze.
 
 
Firmę, która dostarczy i zamontuje krzesełka na zabrzańskim stadionie poznamy prawdopodobnie na przełomie kwietnia i maja. Oferty w przetargu można składać do 14 kwietnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.