Wiadomości z Zabrza

Zabrzańska policja otrzymała defibrylatory

  • Dodano: 2018-04-17 11:15

Zabrzańscy policjanci otrzymali 3 defibrylatory, które będą służyły mieszkańcom naszego miasta. Defibrylatory AED umieszczone zostały w komisariacie I i II, a także w budynku KMP w Zabrzu.

Zakup urządzeń został zrealizowany w ramach umowy prewencyjnej zawartej pomiędzy PZU Życie S.A. a Komendantem Głównym Policji i związkami zawodowymi NSZZP, ZZPP i ZZP MSWiA.

W ramach umowy prewencyjnej zawartej pomiędzy PZU Życie S.A. a Komendantem Głównym Policji, a także związkami zawodowymi NSZZP, ZZPP i ZZP MSWiA, zabrzańscy policjanci otrzymali 3 defibrylatory Lifepack CR AED. Podczas uroczystego spotkania Pani Dorota Snarska koordynator PZU Życia S.A. przekazała na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Zabrzu mł. insp. Marka Nowakowskiego urządzenia ratujące życie w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia. Teraz policjanci lub osoby będące w otoczeniu osoby wymagającej pomocy, będą mogli podjąć skuteczną akcję reanimacyjną jeszcze przed przybyciem pogotowia ratunkowego. Defibrylatory zostały umieszczone w dwóch największych zabrzańskich komisariatach - I i II, a także w budynku Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Defibrylatory Lifepack CR AED jest to urządzenie, które poprzez elektrody połączone do ciała pacjenta analizuje rytm serca i w razie potrzeby jest w stanie dostarczyć impuls elektryczny do serca ofiary. Celem defibrylacji (wyładowania) jest przywrócenie prawidłowego rytmu serca. Defibrylatory AED składają się z jednostki centralnej zasilanej baterią lub akumulatorem oraz z kompletu elektrod wraz z kablami. Dzięki zaawansowanej technologii, po przyklejeniu do klatki piersiowej ofiary dwóch elektrod (pod prawym obojczykiem i na lewym boku poniżej serca), defibrylator sam wydaje instrukcje postępowania. Wyświetlając je na ekranie oraz wydając polecenia głosowe urządzenie przejmuje nadzór nad akcją ratunkową. Analizuje rytm serca poszkodowanego (EKG) i decyduje o tym, czy przeprowadzenie defibrylacji jest konieczne, czy należy rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową. W przypadku wystąpienia migotania komór, przez klatkę piersiową i serce poszkodowanego przepuszczany jest prąd stały o napięciu ok. 1500V w czasie ok. 0,2 s. Defibrylatory typu AED projektowane są tak, aby maksymalnie uprościć ich stosowanie i przeznaczone są do użytku dla ratującego posiadającego jedynie elementarne przeszkolenie. Zadaniem osoby ratującej jest włączenie defibrylatora, naklejenie elektrod na odsłoniętą klatkę piersiową ofiary i wykonywanie komend głosowych defibrylatora.

Zabrzańska policja otrzymała defibrylatory

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również