Wiadomości z Zabrza

Zabrzanka na podium na… Wieży Eiffla

• Dodano: 2018-03-19 21:30

Sukces i powrót na podium. Młoda biegaczka z naszego miasta, Dominika Ulfik-Wiśniewska, zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji kobiet w biegu na Wieżę Eiffla.

Znakomity wynik, 10 minut i 34 sekund, to coś, z czego możemy (i jesteśmy) być dumni. Pokonały ją jedynie dwie zawodniczki – Czeszka Zuzana Krchowa i  Australijką Suzy Walsham.

Wiemy skądinąd, że zabrzanka jest także utytułowaną zawodniczką biegów górskich, a trenuje w Beskiach i... na okolicznych kopalnianych hałdach, o czym wspomniałą w wywiadzie dla 4run.pl

Najlepszy z najlepszych był za to… Polak, Piotr Łobodziński, który po raz kolejny okazał się niepokonany (czas poniżej 8 minut). Druga Polka, która brała udział w zawodach, Zuzanna Kielak, na podium nie stanęła.

Zawodnicy mieli do pokonania 1665 schodów i 276 metrów wysokości wieży, mieszczących się na drugim i trzecim poziomie budowli. Co ciekawa, zawody La Verticale de la Tour Eiffel są jednymi z kilku zaledwie okazji dostania się na nie.