Wiadomości z Zabrza

Zabrzanin porzucił psa? Trwa dochodzenie

  • Dodano: 2017-07-28 19:15

W dniu 04.07.2017 w Chudowie (44-177) ok. godz. 12.45 na końcu ulicy Jesionowej wyrzucono psa  - pisze Anna Szuniewicz, której wiadomość zamieszczona wczoraj w sieci zelektryzowała środowisko internautów. I zabrzan, bo sprawa dotyczy poniekąd naszego miasta.

Ktoś, policja już wie kto, poruszający się samochodem o zabrzańskiej rejestracji postanowił pozbyć się “problemu”, jakim był “najlepszy” przyjaciel człowieka. Nie spodziewał się jednak, że ktoś to zobaczy i zdobędzie nagranie z monitoringu.

Wyraźnie widać, że samochód zawrócił, a tuż za nim biegł pies. Jak czytamy w relacji świadkini:

Samochód zatrzymał się na końcu drogi, po dłuższej chwili zawrócił i odjechał, za nim biegł ujadający pies. Zwierzę odnalazłam po ok 700 m jak biegał w kółko po środku skrzyżowania (Topolowa/Zabrska) nie wiedząc w którą stronę udać się dalej, był przerażony, zdyszany i trząsł się jak galareta. Z trudem udało mi się go wziąć z ruchliwej drogi, zapiąć na smycz i przeciągnąć do mojego samochodu. Był ze mną póki nie przyjechali ludzie z #SchroniskoDlaZwierzątWRybniku, gdzie przebywa do dzisiaj i czeka na dobry dom....


Pies podobno znów jest w rękach właściciela, który miał się pojawić w rybnickim schronisku, by… ponownie zaopiekować się zwierzęciem. Miał się też zgłosić na komendę, poniewaz toczy się wobec niego postępowanie. Słowa krytyki płyną także z sieci, o sprawie wiedzą już tysiące osób.

Miejmy nadzieję, że sytuacja z Chudowa i jej nagłośnienie pozwolą uniknąć choć kilku tego typu wydarzeń w przyszłości.

https://www.facebook.com/ania.nocon.12/videos/1647853181894294/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.