Wiadomości z Zabrza

Zabrzanin mistrzem Polski w szachach klasycznych do lat ośmiu

• Dodano: 2020-10-22 08:00, aktualizacja: 2020-10-21 07:01

Antoni Radzimski, uczeń Szkoły Podstawowej nr 43 w Zabrzu, został mistrzem Polski w szachach klasycznych do lat 8 w ramach Mistrzostw Polski, które zakończyły się 14 października w Poroninie.

Mały szachowy mistrz

Zaledwie dwa tygodnie wcześniej Antek zdobył srebrny medal w Mistrzostwach Śląska w kategorii do lat 9 (sam ma lat 8), również w szachach klasycznych. Zaś 29 sierpnia Antek został wicemistrzem Polski w szachach błyskawicznych podczas Mistrzostw Polski Juniorów we Wrocławiu, w kategorii szachów szybkich zajął miejsce 5.  Ranking FIDE 1523 plasuje go na 9. pozycji na świecie wśród ośmiolatków.

Z ważniejszych tytułów należy też wymienić zdobyty brązowy medal na Mistrzostwach Unii Europejskiej w szachach klasycznych, które odbywały się od 13 do 22 sierpnia br. w czeskim Kouty nad Desnou.