Wiadomości z Zabrza

Zabrzanin mistrzem Czech!

• Dodano: 2018-05-24 09:15

Wychowanek i wieloletni zawodnik NMC Górnika Zabrza, rodowity zaborzanin, Tymoteusz Piątek, został mistrzem czeskiej Extraligi w piłce ręcznej!

Rosły obrotowy przed startem aktualnego sezonu trafił do Banika Karviny. Po nieco słabszym początku sezonu "Górnicy" wrócili na właściwe tory i mecz po meczu wspinali się po drabince tabeli. Po rundzie zasadniczej zajmowali drugie miejsce, tracąc sześć punktów do zespołu z Zubri.

W wyniku play-offów Banik trafił na Talent Pilzno. W pierwszym spotkaniu, w Karvinie, gospodarze pewnie wygrali 30:24, prowadząc praktycznie przez większość spotkania. Piątek rzucił 2 bramki. W kolejnym spotkaniu, dzień później, zawodnicy z Karviny ponownie wygrali, choć rozmiar wygranej był o wiele skromniejszy: 32:31. Co więcej, do przerwy przeważało Pilzno i dopiero na początku drugiej połowy udało się przejąć inicjatywę. Tym razem Tymek nie wpisał się na listę strzelców.

Do tytułu mistrza konieczne było trzecie zwycięstwo. W minioną sobotę jednak się to nie udało, bowiem Karvina przegrała 29:30 po wyjątkowo wyrównanym meczu, pełnym emocji i zmian wyniku. Piątek znów zanotował dwa trafienia. Przy stanie 2:1 w play-offach, drużyna Tymoteusza musiała choć raz wygrać, by odebrać mistrzowski tytuł. Po kolejnym zaciętym meczu górą byli zawodnicy Banika, którzy wygrali znów tylko o jedną bramkę, 30:29 (15:13), jednocześnie zdobywając mistrzostwo kraju! Piątek wpisał się jeszcze raz na listę strzelców.

Przeżywamy eurofię, wielkie szczęście! Ale to nie przypadek, bo tytuł jest wynikiem ciężkiej, całorocznej pracy całego zespołu i całego klubu. Wszystkich, którzy dbają o nas, również naszych fantastycznych kibiców - nie krył radości Marek Michalisko, trener Banika.