Wiadomości z Zabrza

Zabrzanie w bibliotece - statystyki czytelnictwa

  • Dodano: 2017-11-20 15:00

Od stycznia zabrzanie wypożyczyli w 21 filiach MBP ponad 342 tysiące książek. To o dziesięć tysięcy mniej niż w rok temu w analogicznym czasie.

Jak podaje redakcja Silesia Informacje, zabrzanie od stycznia wypożyczyli w 21 filiach MBP dokładnie 342 413 książek. Statystyki już sygnalizują, że ten rok będzie gorszy od ubiegłego, kiedy w analogicznym okresie wypożyczono ponad 351 tys. tytułów. Wszystko w rękach niemal 22 tysięcy czytelników, którzy są obecnie zarejestrowani w zabrzańskiej MBP - to około 12 proc. mieszkańców miasta. 

Stan czytelnictwa w mieście nie odbiega od poziomu czytelnictwa w kraju - wylicza Krystyna Stankiewicz, kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego i Obsługi Sieci oraz Promocji i Marketingu Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Fusieckiego w Zabrzu. Biblioteka cały czas podejmuje działania związane z promowaniem książki i propagowaniem czytelnictwa. Informacje na ten temat znajdują się na stronie Biblioteki. Poza tym na bieżąco dokonujemy zakupu nowości książkowych oraz innego rodzaju zbiorów bibliotecznych jak np. gry planszowe czy audiobooki - wylicza Krystyna Stankiewicz.

W tym roku na założenie karty, uprawniającej do korzystania ze zbiorów wszystkich filii, zdecydowało się już 1197 osób. Najbliższą bibliotekę znajdziesz tutaj.

A jak Zabrze wypada na tle innych miast? Sprawdź biblioteczne statystyki z Chorzowa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.