Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Zabezpieczyli pociski z okresu II Wojny Światowej

  • Dodano: 2018-07-11 09:30

Zabrzańscy policjanci zostali poinformowani o znalezieniu przedmiotu przypominającego pocisk.

Ujawnił go mężczyzna, który demontował starą szopę. Na miejsce skierowano policyjnego specjalistę od materiałów wybuchowych, który ocenili, że jest to pocisk z okresu II Wojny Światowej. Wojskowi saperzy już zabezpieczyli niewybuch i przewieźli na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

9 lipca późnym popołudniem odnaleziono pocisk z okresu II Wojny Światowej. Tuż po godzinie 18.00 mężczyzna, który demontował na swojej działce starą szopę ujawnił pocisk. Na miejsce skierowano policyjnego specjalistę z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego zabrzańskiej komendy. Do czasu przyjazdu saperów z Gliwic policjanci zabezpieczali teren znaleziska. Z samego rana wojskowi saperzy zabezpieczyli niewybuch i przewieźli na poligon, gdzie zostanie zdetonowany.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • hromani

    I robota daremna i same problemy - szopa mogła się rozebrać sama ;-)Przypomniało mi się jak rok wstecz znaleziono w Maciejowie pocisk w trawie na poboczu jezdni - trawa biedaczka musiała od wojny nie być koszona - albo terroryści podłożyli na złość służbom zieleni miejskiej. Mój mały mózg tego nie ogarnia.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.