Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Za wodę z Macieja "zapłacimy". I dobrze

  • Dodano: 2017-06-28 07:30, aktualizacja: 2017-06-28 07:45

Kranik z darmową wodą będzie dedykowany turystom, kolarzom i wszystkim tym, którzy po prostu chcą z niego przez chwilkę skorzystać . Dla tych, którzy planują pobrać większe ilości przygotowano dwa punkty. Ale są płatne. Większość się cieszy!

10 litrów – złotówka. Niewiele, zważywszy na to, jak długie kolejki, i jakie ilości wody pobierają przyjezdni. Być może teraz nieco się opamiętają. 

Informacja dla wszystkich miłośników wody z ujęcia Szyb Maciej - otworzyliśmy dla Was dwa punkty poboru wody znajdujące się przy wjeździe do Maciej studio artystyczne. Do poniedziałku 3 lipca można bezpłatnie testować urządzenia. Po tym terminie koszt wyniesie 1zł za 10 litrów wody.  – czytamy we wpisie facebook’owym Szybu Maciej.

Pod nim rozgorzała krótka dyskusja. Niektórzy obawiają się, że darmowe źródełko wyschnie (nie wyschnie, ale będzie miał nieco niższe ciśnienie) lub krytykują, inni cieszą się, bo uważają, że wielu użytkowników przesadzało z poborem wody, blokując dostęp.

nareszcie ludzie będą musieli zapłacić za wodę - widziałam ludzie którzy napełniali 30 baniaków i to dzień w dzień... - pisze jedna  z komentujących

Zróbcie cokolwiek żeby znikło cwaniactwo spod darmowego ujęcia. Cebulaki nie mają umiaru, widziałem już w tym miejscu 200 litrowe beczki, zgodzicie się że to trąci patologią – pisze jeden z zabrzan

Prawdą jest, że sznurki oczekujących i ilości wody pobieranej (wszak za darmo) były i są imponujące. Teraz zapewne też takie będą, ale za to punktów poboru będzie więcej.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Zabrzanin

    Kiedys podjechałem z 5 litrowym baniaczkiem po wodzie mineralnej na rowerze. Jeden pan akurat "tankował" kampera do zbiornika a oprócz tego napełniał chyba z 20 piecio litrowych baniakow. Drugi oczekiwał "tylko" z kilkoma baniaczkami w aucie. Zostałem uprzejmie przepuszczony, nalalem baniaki i pojechałem. Odjeżdżając usłyszałem jak pan z kampera mowi do drugiego: no bo przyjedzie taki na rowerku i czeka z butelka w ręku to go musiałem przepuścić. ... Bez komentarza....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.