Wiadomości z Zabrza

Za nami eliminacje wojewódzkie 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

  • Dodano: 2021-06-15 08:30, aktualizacja: 2021-06-15 08:37

W Ośrodku Działań Artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu (sala kameralna) odbyły się eliminacje wojewódzkie 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Wzięło w nich udział czterdziestu uczestników m.in. z Rudy Śląskiej, Piekar Śląskich, Bytomia, Bielska-Białej oraz Tarnowskich Gór. Wśród nich byli też zabrzanie, którzy jak zwykle zaskoczyli wysokim poziomem prezentacji. Wśród nagrodzonych przez profesjonalne Jury znalazło się ich aż dziesięcioro! Spośród nich przynajmniej pięcioro będzie reprezentowało woj. śląskie w spotkaniach finałowych.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom wspaniałego przygotowania prezentowanych utworów literatury pięknej wzbogaconych osobistą ekspresją – mówiła w trakcie finału wydarzenia wiceprezydent Zabrza Katarzyna Dzióba.

Eliminacje wojewódzkie 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zostały po raz pierwszy przygotowane i przeprowadzone przez Zabrzańskie Towarzystwo Kultury Teatralnej. Spotkania finałowe odbędą się w zależności od kategorii konkursowej – w Ostrołęce (turniej recytatorski i „Wywiedzione ze słowa”), Włocławku (turniej poezji śpiewanej) oraz Słupsku (turniej teatrów jednego aktora). Ten pierwszy odbędzie się już 23-25 czerwca, natomiast dwa pozostałe na początku września.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.