Wiadomości z Zabrza

Za nami CARBON Silesia Festival! W Zabrzu królowała muzyka elektroniczna! [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2024-06-16 11:15

W minionych dniach na terenie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu odbywał się Carbon Silesia Festival. Wydarzenie przyciągnęło fanów muzyki elektronicznej nie tylko z Zabrza czy miast ościennych, ale i z całej Polski! Zobaczcie w naszej galerii, jak przebiegło wydarzenie!

CARBON Silesia Festival 2024 – muzyka elektroniczna i industrialny klimat

W piątek i sobotę 14 i 15 czerwca w Zabrzu zgromadziło się wielu miłośników muzyki elektronicznej. Wszystko za sprawą wydarzenia, które fani tego typu brzmienia znają już bardzo dobrze. W tym roku odbyła się czwarta już edycja CARBON Silesia Festival! Podczas imprezy na terenie Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, na czterech odrębnych scenach muzycznych usłyszeć można było ponad 40 zagranicznych i polskich artystów, takich jak Rąśyksopp, Vitalic, NTO, GusGus, Goldie, Catz ‘n Dogz, Luke’a Alessi, Musumeci oraz wielu innych o równie wielkim dorobku artystycznym.

W przypadku CARBON Silesia Festival nie bez znaczenia była także lokalizacja wydarzenia. To właśnie ona nadała imprezie niepowtarzalnego, industrialnego klimatu!

Coś więcej niż tylko muzyka

CARBON Silesia Festival to nie tylko możliwość posłuchania muzyki cenionych twórców, ale także możliwość brania udziału w atrakcjach około festiwalowych. Jedną z takich atrakcji jest hub edukacyjny CARBON Academy, który pozwala uczestnikom dowiedzieć się więcej między innymi na temat produkcji muzycznej, technik miksowania czy promocji własnej twórczości. Drugą ciekawą atrakcją, której mogli doświadczyć uczestnicy tegorocznej edycji, była CARBON Art Zone, czyli strefa, w której promowana była twórczość artystyczna (m.in. rysunek, malarstwo, rzeźba czy fotografia), która idealnie komponuje się z architekturą zabrzańskiej sztolni.

Ponadto uczestnicy festiwalu mogli połączyć zabawę przy najznamienitszej muzyce elektronicznej ze zwiedzaniem muzeum! Sztolnia Królowa Luiza była dostępna dla odwiedzających w sobotę od godziny 18:00 do 21:00.


Zobaczcie w naszej galerii, jak przebiegło wydarzenie!

Sara SynowiecSara Synowiec
Źródło: materiały organizatora, zdjęcia - Jacek Knapik

Komentarze (1)    dodaj »

  • Festiwal

    A ludzie gdzie? Przecież tam hula wiatr.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również