Wiadomości z Zabrza

Za nami 4. etap Tour de Pologne z metą w Zabrzu!

  • Dodano: 2017-08-02 09:45

Wczoraj na ulicach Zabrza podziwiać można było najlepszych polskich i zagranicznych kolarzy, którzy trzykrotnie pokonali prowadzoną ulicami naszego miasta pętlę o długości 6,2 km.

Kolarze wjechali do Zabrza ul. Legnicką w Makoszowach po godz. 18.00 i ul. Makoszowską oraz ul. Winklera dojechali do ronda Sybiraków, gdzie zaczęła się runda z finiszem przy Arenie Zabrze. Przy stadionie 24-krotnego mistrza Polski zlokalizowana była meta czwartego etapu jednego z najważniejszych szosowych wyścigów kolarskich na świecie - Tour de Pologne.

74. Tour de Pologne UCI World Tour to kolarska liga mistrzów na wyciągnięcie ręki. Jedyna okazja w roku, żeby na polskich drogach obserwować najlepszych zawodników w światowym peletonie. Lata doświadczeń Czesława Langa i LANG TEAM, każdego roku owocują rywalizacją na coraz to wyższym poziomie. Wyścig, który wczoraj dotarł do Zabrza, trwa od 29 lipca i skupia się na południu Polski. W ciągu siedmiu dni kolarze przejadą dokładnie 1144 kilometry. Odwiedzą ponad 500 miejscowości.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.