Wiadomości z Zabrza

Wzdłuż ulicy Ofiar Katynia powstanie nowa ścieżka rowerowa

 • Dodano: 2021-09-21 12:15, aktualizacja: 2021-09-21 14:57

Podpisano dziś umowę na budowę ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Ofiar Katynia w Zabrzu. Ma ona umożliwić dojazd do Mikulczyc i Rokitnicy.

We wtorek 21 września w Sali Historycznej Ratusza Miejskiego podpisano umowę dotyczącą budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Ofiar Katynia w Zabrzu. Nowa ścieżka rowerowa ma połączyć drogi rowerowe znajdujące się w Mikulczycach i Rokitnicy oraz zapewnić rowerowy dojazd do strefy Ekonomicznej KSSE. Jednocześnie ma również spełniać funkcję sportowo-rekreacyjną prowadząc ruch z centrum Miasta Zabrze do terenów leśnych zlokalizowanych w Rokitnicy i Helence.

Ścieżka rowerowa na ul. Ofiar Katynia w Zabrzu

Jak informuje Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu, Najkorzystniejsza oferta budowy ścieżki rowerowej została złożona przez Wykonawcę MOSTOSTAL ZABRZE Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna z siedzibą w Gliwicach. Cena tej inwestycji to 1 378 080,35 złotych. Prace powinny zostać zakończone w terminie do 7 miesięcy, a więc do dnia 21 kwietnia 2022 roku.

Inwestycja będzie polegała na budowie wydzielonego ciągu rowerowego poza pasem drogowym na ul. Ofiar Katynia w Zabrzu dla obsługi terenów przyległych zlokalizowanych wzdłuż tej ulicy w powiązaniu z wykonanym odrębnym projektem nasadzeń dla wybranych terenów zieleni na terenie Miasta Zabrze – Zadanie nr 19 – Projekt nasadzeń dla terenu wzdłuż ul. Ofiar Katynia. 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec

  Nie pojmuję jak się buduje coś co już jest. Jechałem już kiedyś tamtędy - a dzisiaj nawet sprawdziłem na mapach Google czy nie miałem omamów - ale nie - ścieżka jednak jest. Myślę ze takie inwestycje są jednak potrzebniejsze w innych miejscach.

 • Emeryt - zapalony rowerzysta

  Zgadza się , jest ale to jest z kostki zrobione.Kostka się rozsuwa i np. na rowerze szosowym można wpaść w szpary miedzy kostką.Drogi , ścieżki rowerowe powinny być tylko z asfaltu, a gdzieś w lasach z mączki jak na kortach tenisowych.Oczywiście bardzo dobrze utwardzonych.

  • Emeryt - zapalony rowerzysta
   2021-09-22 18:53
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.