Wiadomości z Zabrza

Wyzywał, poniżał i używał przemocy fizycznej. Nad 59-letnią kobietą od roku znęcał się mąż

  • Dodano: 2022-01-21 07:30, aktualizacja: 2022-01-21 08:03

55-letni mężczyzna, który od stycznia 2021 roku znęcał się nad swoją żoną, został zatrzymany przez policjantów z trzeciego komisariatu. Decyzją prokuratury podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Mężczyzna ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz kontaktowania się z nią bez jej zgody. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Dozór i zakaz zbliżania się dla 55-letniego domowego oprawcy

Zatrzymany mężczyzna znany był z nadużywania alkoholu. W trakcie awantury, kiedy był pod jego wpływem, wyzywał, poniżał, a nawet fizycznie atakował swoją żonę. W poniedziałek po kolejnej awanturze 59-letnia kobieta postanowiła zgłosić sprawę na policję. Zbieraniem materiału dowodowego przeciwko 55-latkowi zajęli się kryminalni z zabrzańskiej trójki.

Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący znęcania psychicznego oraz fizycznego nad swoją 59-letnią żoną. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji trzy razy w tygodniu. Mężczyznę obowiązuje również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej bez jej zgody i nakaz opuszczenia mieszkania. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Czym jest przemoc domowa?

Dla przypomnienia warto wskazać, że przemoc w rodzinie, zgodnie z art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 25 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 218) oznacza jednorazowe albo powtarzające się umyślne działanie lub zaniechanie naruszające prawa, lub dobra osobiste członków rodziny, w szczególności narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające ich godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na ich zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą.

Nie pozostawaj obojętny! Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, powiadom odpowiednie służby!

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.