Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Wypadek w pracy

  • Dodano: 2015-04-07 07:45, aktualizacja: 2017-08-04 13:51
2 kwietnia w jednym z zakładów pracy przy ulicy Magazynowej doszło do wypadku w wyniku którego ranny został 44-letni pracownik.
 
Do zdarzenia doszło w trakcie załadunku towaru na samochód ciężarowy. Pochodzący z Zabrza pracownik firmy doznał ciężkich urazów ciała. Z miejsca wypadku został przewieziony do Szpitala Wojewódzkiego w Sosnowcu. Lekarze oceniają jego stan zdrowia jako ciężki. Na miejscu wypadku za wyjątkiem śledczych pracowali także przedstawiciele okręgowej inspekcji pracy.
 
Do zdarzenia doszło 2 kwietnia o godzinie 14.00. Jak ustalono wypadek miał miejsce podczas załadunku towaru na samochód ciężarowy. Z pierwszych ustaleń wynika, że dwa pakunki z ciężkimi elementami po załadowaniu na tira osunęły się spadając na stojącego przy samochodzie pracownika. Mężczyzna, który odpowiadał za załadunek towaru doznał ciężkich obrażeń ciała. Natychmiast został przetransportowany do szpitala w Sosnowcu, gdzie został poddany operacji. Policjanci ustalili, że w chwili wypadku na miejscu zdarzenia przybywały jeszcze dwie inne osoby tj. kierowca ciężarówki oraz operator wózka widłowego. Na miejscu zdarzenia za wyjątkiem policyjnej grupy dochodzeniowo – śledczej byli także przedstawiciele Okręgowego Inspektora Pracy w Gliwicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.