Wiadomości z Zabrza

Wygodne parkowanie przy Ogrodzie

  • Dodano: 2009-05-26 18:44

Coraz bardziej popularne stają się weekendowe wycieczki do Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu.


Ta swoista oaza zieleni w centrum miasta, w każdą niedzielę przyciąga tłumy zabrzan, którzy w ciszy i w kontakcie z przyrodą chcą odpocząć od codzienności.

Szczególnie ogród oblegany jest w niedzielę (czynny jest od 10 do 19), gdy nad stawem pod wierzbami odbywają się koncerty zabrzańskiej orkiestry dętej. Niestety pewnym mankamentem swobodnego odwiedzenia ogrodu w dniach wolnych od pracy jest brak miejsc parkingowych przy wejściu do ogrodu botanicznego – ulica Piłsudskiego wprost zastawiona jest samochodami. Sytuacja ulegnie jednak zdecydowanej poprawie już w najbliższą niedzielę. Na prośbę dyrekcji MOB zarząd Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji osobom chcącym wejść do ogrodu udostępni parking na terenie byłego kąpieliska miejskiego (tereny Górnika Zabrze – wjazd od ul. Piłsudskiego), gdzie można będzie bez przeszkód zostawić samochód.

Warto dodać, że parking ten będzie również dostępny dla wszystkich, którzy zdecydują się przyjść do ogrodu podczas tegorocznego Festiwalu Kwiatów 20-21 czerwca br.


Źródło: www.um.zabrze.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.