Wiadomości z Zabrza

Wybrano najpopularniejszych sportowców i trenerów Zabrza 2018 roku

• Dodano: 2019-01-14 12:30

Poznaj laureatów Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta Zabrze '18.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło w trakcie tradycyjnego Balu Sportowca, który odbył się w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu.

Kto został laureatem plebiscytu?

Po raz 37. wybrano najpopularniejszych sportowców i trenerów Miasta Zabrze. Tym razem pierwsze miejsca w Plebiscycie zajęli: Szymon Żurkowski, Marcin Brosz oraz Mariusz Kocur.

Tytuł Najpopularniejszego Sportowca Miasta Zabrze 2018 Roku w plebiscycie organizowanym przez Miasto Zabrze zdobył Szymon Żurkowski, 22-letni zawodnik Górnika Zabrze, który ma na swoim koncie 4. miejsce osiągnięte z zespołem Górnika w sezonie 2017/18, awans z zespołem Górnika do europejskich pucharów, awans z reprezentacją U-21 do finałów Mistrzostw Europy U-21 w 2019 roku oraz zwycięstwo w plebiscycie Ekstraklasy w kategorii „Odkrycie Sezonu”.

Natomiast najpopularniejszym trenerem ubiegłego sezonu – zdaniem głosujących w Plebiscycie – został Marcin Brosz, trener Górnika Zabrze, który w sezonie 2017/2018 z Górnikiem Zabrze zajął 4. miejsce w rozgrywkach Lotto Ekstraklasy. Pierwszy raz od 24 lat Górnik Zabrze prowadzony przez Brosza awansował do europejskich pucharów. Marcin Brosz wygrał w plebiscycie na trenera sezonu organizowanym przez Ekstraklasę SA. Dzięki wprowadzaniu do pierwszego składu młodych piłkarzy Klub wygrał w klasyfikacji Pro Junior System.

Na balu wyróżniono również najaktywniejszych nauczycieli wychowania fizycznego

W trakcie sobotniego Balu Sportowca, który tradycyjnie odbył się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zabrzu (ul. Matejki), wyróżniono też najaktywniejszych nauczycieli wychowania fizycznego. Tym razem pierwsze miejsce przypadło w udziale Mariuszowi Kocurowi, nauczycielowi dyplomowanemu w Zespole Szkół nr 10 w Zabrzu, wieloletniemu koordynatorowi współzawodnictwa sportowego szkół ponadpodstawowych w Zabrzu, współpracującemu ze Śląskim Szkolnym Związkiem Sportowym w Katowicach. Tylko w ub. roku szkolnym trenowane przez niego drużyny zajęły: I miejsce miejsce dziewcząt i chłopców ZS nr 10 we współzawodnictwie sportowym szkół ponadpodstawowych w Zabrzu; czy też 4 miejsce dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 10 we współzawodnictwo sportowym szkół gimnazjalnych w Zabrzu na szczeblu miejskim.

Każdy z dwudziestu laureatów otrzymał nagrodę rzeczową oraz pamiątkową statuetkę.

Wyniki Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Zabrza 2018 roku.