Wielkimi krokami zbliżają się kolejne wybory samorządowe, które zadecydują o tym, w jakim kierunku będzie zmierzać rozwój naszego miasta. Raz jeszcze przypominamy na kogo można głosować w najbliższą niedzielę.
Kandydatów i ich listy wyborcze prezentujemy w porządku alfabetycznym. Przy wszystkich nazwiskach kandydatów na urząd prezydenta publikujemy także listy osób, które starają się o miejsce w Radzie Miasta.
Kandydat na prezydenta: Borys Borówka
Komitet: Prawo i Sprawiedliwość
Okręg nr 1:
1. Sebastian Markisch
2. Krzysztof Ropiak
3. Magdalena Formowicz
4. Dylan Błażejowski
5. Henryk Warmuz
6. Izabela Watoła
7. Teresa Płachta
8. Ryszard Zając
Okręg nr 2:
1. Ferdynand Reiss
2. Marek Król
3. Agnieszka Wojciechowska
4. Piotr Dąbrowski
5. Joanna Wójcikowska
6. Zofia Borówka
7. Krzysztof Malinowski
8. Andrzej Płachta
Okręg nr 3:
1. Adam Ilewski
2. Tomasz Wysiński
3. Grzegorz Turek
4. Marek Banaś
5. Martyna Francikowska
6. Urszula Reiss
7. Maja Cimcioch
8. Stanisław Koniak
Okręg nr 4:
1. Borys Borówka
2. Jerzy Pabis
3. Jolanta Ilewska
4. Aleksander Kryczka
5. Halina Blaszczok
6. Danuta Kubanek
7. Adam Wasilczyk
8. Tomasz Janiszewski
Kandydat na prezydenta: Mirosław Dynak
Komitet: Wolni i Solidarni
Okręg nr 1
1 Krystyna Teresa Wysocka
2 Barbara Jarasz
3 Przemysław Kamil Mielnik
4 Kamil Adrian Myl
5 Beata Elżbieta Byczewska
6 Roman Jan Łuczyc
7 Sabina Aneta Jaśkiewicz
8 Michał Szaraniec
Okręg nr 2
1 Irena Maria Przybysz
2 Katarzyna Alicja Szostak
3 Małgorzata Elżbieta Grychtoł
4 Antoni Bronisław Zagajewski
5 Agnieszka Zdonek
6 Bartosz Maciej Kamieniak
7 Leszek Marczak
8 Iwona Joanna Czenczek
Okręg nr 3
1 Mirosław Stanisław Dynak
2 Anna Joanna Pasieka
3 Łukasz Buchta
4 Wanda Marianna Górny
5 Marek Adam Jóźwiak
6 Magdalena Maria Mielnik
7 Marian Józef Szwarc
8 Stanisław Adam Nosal
9 Maria Wasilewska
Okręg nr 4
1 Elżbieta Regina Kaczmarek-Huber
2 Stanisław Brania
3 Żaneta Wilczek
4 Sławomir Tadeusz Malinowski
5 Justyna Piwowarczyk
6 Zdzisław Wasilewski
7 Mirosław Myl
8 Zbigniew Marian Grychtoł
Kandydat na prezydenta: Łukasz Kowalkowski
Komitet: Kukiz'15
Okręg nr 1
1. Barbara Klucewicz – Kubicka
2. Krzysztof Braun
3. Grzegorz Łebek
4. Ewa Kasprzyk
5. Lidia Łada
6. Adam Krajewski
Okręg nr 2
1 Piotr Tomasz Antczak
2 Zbigniew Kaczkowski
3 Sławomira Ewa Mrozek
4 Krzysztof Wieczorek
5 Andrzej Lech Micor
6 Karolina Ewa Wester
7 Krystian Janusz Łada
8 Magdalena Kaczkowska
Okręg nr 3
1. Alina Kędziorska
2. Monika Berlińska – Kulak
3. Patrycja Markiewicz
4. Sebastian Dziębowski
5. Tomasz Rogala
6. Damian Pniewski
7. Agnieszka Burek
8. Teresa Rogowska
Okręg nr 4
1. Łukasz Kowalkowski
2. Dariusz Chrost
3. Justyna Koszelny
4. Marcin Małolepszy
5. Józef Kardel
6. Natalia Gackowska
7. Anna Ozdarska
8. Michał Kaszuba
9. Jerzy Hubka
Kandydat na prezydenta: Adam Kudzia
Komitet: Zabrze dla Każdego
Okręg nr 1
1 Cyprian Kamil Górski
2 Jakub Jan Zamarlik
3 Anna Katarzyna Żygało
4 Damian Łukasz Woliński
5 Kamila Iwona Bugaj
Okręg nr 2
1 Robert Daniel Kirschniok
2 Marzena Dorota Czaja
3 Mirosław Olejnik
4 Marian Grzegorz Woźny
5 Ewa Bonawenturczyk
6 Katarzyna Łucja Mrozek
7 Anna Maria Sozańska
8 Marian Franciszek Kudzia
Okręg nr 3
1 Łukasz Wysocki
2 Rafał Daniel Kłapouch
3 Robert Sławomir Kowalski
4 Joanna Michalczyk
5 Łukasz Mirosław Wiśniewski
6 Mirosława Małgorzata Kowieska
7 Kamil Krzysztof Werner
8 Ewa Maria Buchała
9 Wiktoria Wojtasik
Okręg nr 4
1 Adam Marian Kudzia
2 Elżbieta Kordowska
3 Daniel Ondycz
4 Paweł Sławomir Skwarek
5 Dawid Zbigniew Konwant
6 Katarzyna Dominika Nowak
7 Jerzy Marek Nowacki
8 Katarzyna Bujak
Kandydat na prezydenta: Krzysztof Malanowski
Komitet wyboczy: Ruch społeczny dla Zabrza
Okręg nr 1
1 Aurelia Knaś
2 Justyna Iwona Konieczna
3 Damian Andrzej Węgliński
4 Renata Maria Gaj
5 Łukasz Paweł Wiącek
6 Sandra Barbara Malanowska
7 Kamil Rafał Wróblewski
8 Franciszek Nieradko
Okręg nr 2
1. Izabela Helena Fojcik-Radomska
2 Jacek Włodzimierz Celak
3 Adam Andrzej Szybko
4 Jan Rączka
5 Maria Pietrysko
6 Iwona Dorota Pagos
7 Ireneusz Franciszek Dymek
Okręg nr 3
1 Michał Gaj-Majkowski
2 Anna Sroka
3 Edward Jan Czarnecki
4 Kornelia Kudlek
5 Szymon Zbigniew Laszek
6 Halina Joanna Tuchalska-Polus
Okręg nr 4.
1 Krzysztof Grzegorz Malanowski
2 Tadeusz Piotr Obrocki
3 Krystyna Irena Kiblerska
4 Małgorzata Cierkosz
5 Ryszard Jerzy Dusza
6 Piotr Franciszek Gaj
7 Magdalena Adrianna Wróblewska
Kandydatka na prezydenta: Małgorzata Mańka-Szulik -
Komitet wyborczy:KKW MMS
Okręg nr 1
1 Joachim Wienchor
2 Katarzyna Barbara Dzióba
3 Janusz Józef Bieniek
4 Barbara Urszula Sowa
5 Monika Maria Burdyszek
6 Ryszard Kumalski
7 Miłosz Czesław Kamieniak
8 Roman Przemysław Szałas
Okręg nr 2
1 Krzysztof Lewandowski
2 Łucja Katarzyna Chrzęstek-Bar
3 Elżbieta Adach
4 Łukasz Jan Pach
5 Gabriela Bator
6 Kazimierz Henryk Ladziński
7 Tomasz Roman Grzywacz
8 Jan Paweł Wróblewski
Okręg nr 3
1 Małgorzata Maria Mańka-Szulik
2 Krystian Grzegorz Jonecko
3 Czesława Henryka Kowalczyk
4 Damian Janusz Trześniewski
5 Antoni Strzoda
6 Walentyna Nowakowska
7 Leszek Marek Bucki
8 Magdalena Aksamitowska-Kobos
Okręg nr 4
1. 9 Marcin Damian Zasitko
2. 4. 1 Marian Władysław Czochara
3. 2 Dariusz Walerjański
4. 3 Krzysztof Jerzy Partuś
5. 4 Janusz Leszek Siech
6. 5 Irena Dorota Więcek
7. 6 Grażyna Franciszka Żmijewska-Domżol
8. 7 Agnieszka Beata Pluskota
9. 8 Janusz Łukasz Dramski
Kandydatka na prezydenta: Agnieszka Rupniewska
Komitet wyborczy: Koalicja Obywatelska
Okręg nr 1
1. Tomasz Andrzej Olichwer
2. Wioletta Szymańska
3. Grzegorz Leonard Olejniczak
4. Alojzy Maciej Cieśla
5. Ewa Anna Kocimska
6. Łukasz Piotr Orzechowski
7. Zofia Halina Łysakowska-Warzecha
8. Rafał Michał Sczeponik
Okręg nr 2
1 Marian Eugeniusz Rau
2 Adam Damian Harasimowicz
3 Brygida Jadwiga Sarad
4 Artur Zbigniew Wiercioch
5 Jadwiga Zofia Nandzik
6 Jacek Stanisław Czajkowski
7 Jadwiga Stanisława Kułakowska-Halota
8 Jarosław Edmund Sokołowski
Okręg nr 3
1 Mariola Magdalena Olichwer
2 Przemysław Julian Bartos
3 Przemysław Dawid Juroszek
4 Mieczysław Tadeusz Rabij
5 Joanna Teresa Mąller
6 Anna Magdalena Holewa-Cosar
7 Joanna Teresa Cieślak-Kublik
8 Andrzej Robert Wronowicz
9 Hanna Maria Jankowska-Orkisz
Okręg nr 4
1 Agnieszka Małgorzata Rupniewska
2 Rafał Marian Marek
3 Urszula Teresa Potyka
4 Elżbieta Janina Maciążek
5 Sławomir Teodor Kuchta
6 Wojciech Ryszard Gajewski
7 Andrzej Górny
8 Ewa Helena Olejarz-Dyduch
Kandydat na prezydenta: Kamil Żbikowski
Komitet wyborczy: Lepsze Zabrze
Okręg nr 1
1 Marcin Tomasz Szczerba
2 Maciej Radosław Śliwa
3 Lucyna Jurkiewicz
4 Zawisza Radosław Gruszka
5 Edyta Ewa Woźniak-Orzechowska
6 Adam Henryk Skolmowski
7 Ewa Katarzyna Szumilak
8 Michał Józef Jureczek
Okręg nr 2
1 Rafał Tomasz Grygiel
2 Kazimierz Mezglewski
3 Tomasz Motyl
4 Mariola Jolanta Brzozowska
5 Aleksandra Katarzyna Drżał-Siekańska
6 Marek Cieślik
7 Jolanta Marianna Żbikowska
Okręg nr 3
1 Maciej Jan Zgrzendek
2 Andrzej Henryk Garus
3 Witold Ptak
4 Karina Wioletta Kulpa
5 Irena Wojciechowska
6 Jan Edward Szolc
7 Aleksandra Jolanta Twardoch
8 Sylwia Katarzyna Świerczek
9 Klaudia Latos
Okręg nr 4
1 Kamil Piotr Żbikowski
2 Grzegorz Lubowiecki
3 Adam Bogdan Szwedka
4 Izabella Maria Zubowicz
5 Robert Ludwik Wojtaszczyk
6 Angelika Marta Pawłowska
7 Piotr Aleksander Łukasiewicz
8 Katarzyna Iwańska
Poza tym, do Rady Miasta starają się także dostać osoby związane z SLD (KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM). Poniżej publikujemy listę kandydatów:
Okręg 1
1 Marek Andrzej Pawlik
2 Andrzej Dariusz Stadnikiewicz
3 Andrzej Antoni Matusz
4 Beata Agata Lempart
5 Joachim Tadeusz Gandor
6 Angelika Górny
7 Grzegorz Robert Matusiak
8 Anna Kornelia Garus
Okręg 2
1 Justyna Emilia Żak-Magda
2 Marcin Tomasz Grzybowski
3 Krystyna Maria Hałgas
4 Wojciech Ludwik Gawliński
5 Lidia Kaliska
6 Damian Łukasz Burak
7 Lidia Teresa Zacharko
8 Robert Waldemar Lemański
Okręg nr 3
1 Szczepan Filip Tyczyński
2 Edmund Antoni Ferenc
3 Karolina Róża Pałka
4 Monika Weronika Wycisk
5 Klaudiusz Józef Wieczorek
6 Krystyna Maria Ostern
7 Maciej Andrzej Chojnacki
8 Róża Barbara Wierzbicka
9 Sebastian Szincel
Okręg nr 4
1 Teresa Jadwiga Hałgas
2 Kinga Katarzyna Kucia
3 Adam Łukasz Czarnecki
4 Daniel Mateusz Gula
5 Zygmunt Sulewski
6 Alina Szewczyk
7 Łukasz Bogdan Celiński