Wiadomości z Zabrza

Wspólne działania drogówki z ITD

 • Dodano: 2013-04-30 18:15, aktualizacja: 2013-04-30 22:15
Policjanci z zabrzańskiej drogówki wraz z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzili działania na drogach podległych KMP Zabrze. Działania te miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez kontrolę prędkości pojazdów, a także przestrzeganie obowiązujących przepisów, w tym przepisów Ustawy o Transporcie Drogowym.
 
 
Działania, które wczoraj przeprowadzili funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego i Inspekcji Transportu Drogowego miały za zadanie zwiększenie bezpieczeństwa na naszych drogach. Mundurowi za cel wyznaczyli sobie kontrolę pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość, gdyż jak podkreślają nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. W trakcie akcji mundurowi wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazd wyposażony w videorejestrator. Mundurowi sprawdzali nie tylko prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, sprawdzali również stan trzeźwości, a także wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy podróżujące dzieci były przewożone w fotelikach samochodowych. W Zabrzu patrole ruchu drogowego i Inspekcji Transportu Drogowego pojawiły się między innymi na DK 88. Za wykroczenia dotyczące przekroczenia dopuszczalnej prędkości jazdy mundurowi mogą nałożyć na kierowców mandat karny w kwocie do 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • Mieszkaniec ul. Gen. De Gaulle

  Kiedy ,,szanowan inspekcsja" ograniczy ruch samochodów ciężarowych ulicami: Roosevelta i Gen. De Gaullea , które od dłuższego już czasu stanowią TRANZYTOWA obwodnicę dla ruchu Katowice- Gliwice i odwrotnie. Kierowcy samochodów cieżarowych -unikają przejazdu autostradą i uciekają tym samym od punktów POBORU OPŁAT.Wjazd na tym odcinku dróg powinny mieć tylko samochody z zaopatrzeniem!!!Wystarczy zastosować odpowiednie oznakowanie !!!

  • Mieszkaniec ul. Gen. De Gaulle
   2013-05-03 21:22
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.