Wiadomości z Zabrza

Włodzimierz Lubański został honorowym patronem przedszkola

  • Dodano: 2024-03-02 11:00

Kilka dni temu Włodzimierz Lubański świętował swoje 77 urodziny, wczoraj został honorowym patronem jednego z zabrzańskich przedszkoli!

Lubański patronem przedszkola nr 49

To był wyjątkowy moment dla miejskiej placówki, przygotowania do tego dnia trwały od jakiegoś czasu. Uroczysta gala odbyła się w gmachu Miejskiego Ośrodka Kultury, w bliskiej okolicy przedszkola, które mieści się przy ulicy Sportowej. 

Od dzisiaj już oficjalnie nasza nazwa brzmi „Przedszkole nr 49 im. Włodzimierza Lubańskiego”. Marzenia się spełniają, jeśli tylko wystarczająco tego pragniemy. 
Serdecznie dziękuję całemu personelowi i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie tej przepięknej uroczystości. Dzisiejszy dzień to zwieńczenie dwóch miesięcy intensywnej pracy. - przekazały władze placówki na facebook'owej stronie przedszkola.

Wiadomo, że na uroczystą galę - z racji kubatury obiektu i kwestii bezpieczeństwa - można było wejść z zaproszeniem. Wnętrza MOK zgromadzeni wypełnili dość szczelnie, ale w sieci pojawiły się informacje, że nie każdego wpuszczono. Na szczęście niebawem placówka opublikuje fotoreportaż. 

Pojawiło się także oświadczenie dyrektorki przedszkola w tej sprawie.

Włodzimierz Lubański - legenda Górnika i polskiej piłki

Włodzimierz Lubański jest jedną z piłkarskich legend Górnika Zabrze. Z Trójkolorowymi związany był przez kilkanaście lat, ponad 200 razy grając w oficjalnych rozgrywkach i zdobywając ponad 150 bramek. 

W 1972 zdobył z reprezentacją Polski mistrzostwo olimpijskie, był też najmłodszym strzelcem w jej historii (miał wówczas 16 lat i 188 dni) i jednym z najskuteczniejszym. W biało-czerwonych barwach zdobył ich aż 48.

Uhonorowanie wybitnego zawodnika patronatem nad placówką edukacyjna nie dziwi więc w żaden sposób. Panu Włodzimierzowi życzymy wszystkiego dobrego, a młodym pokoleniom owocnej nauki. 

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również