Wiadomości z Zabrza

Włamanie do jubilera w centrum handlowym. Straty oszacowano na 500 tys. zł!

  • Dodano: 2022-05-23 10:15

W nocy z minionej soboty na niedzielę pięciu zamaskowanych sprawców włamało się do jubilera w centrum handlowym M1 w Zabrzu. Wstępne szacunki mówią o stratach towaru za pół miliona złotych.

Zabrze: Pięciu zamaskowanych sprawców okradło jubilera

W nocy z 21 na 22 maja przed godziną 2:00 doszło do włamania do centrum handlowego M1 przy ul. Szubacza w Zabrzu. Na miejsce udali się zabrzańscy policjanci.

– Policjanci, którzy udali się na miejsce, od razu zaczęli zabezpieczać monitoring. Okazało się, że pięciu sprawców dokonało włamania do jubilera. Najpierw weszli na teren centrum handlowego, a potem już do samego jubilera – relacjonuje młodszy aspirant Sebastian Bijok, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu.

Jak przekazał oficer prasowy, według wstępnego szacunku pokrzywdzonego, sprawcy ukradli towar  za około 500 tysięcy złotych.

Trwają czynności policyjne zmierzające do ustalenia sprawców i zatrzymania ich. Śledztwo będzie prowadzone przez prokuraturę, ze względu na bardzo wysoką wartość strat. Prokurator podejmie decyzję czy zabezpieczone nagrania z monitoringu zostaną opublikowane.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.