Wiadomości z Zabrza

Wjechał w drzewo

  • Dodano: 2013-10-16 10:30

Kierujący chevroletem aveo, 70-letni mieszkaniec Zabrza, nie zapanował nad pojazdem i uderzył w przydrożną latarnię.

W trakcie czynności wykonywanych przez policjantów na miejscu zdarzenia okazało się, że kierowca jest pijany. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 18.30. Kierujący chevroletem aveo podczas wyjeżdżania z ulicy Cmentarnej w ulicę Stalmacha nie zapanował nad pojazdem, zjechał z drogi, a następnie uderzył w przydrożną latarnię. Mężczyzna opuścił samochód o własnych siłach. Odmówił udzielenia mu pomocy medycznej.

Jako przyczynę doprowadzenia do zdarzenia drogowego wskazał zaplątanie się rąk na kierownicy podczas przeprowadzanego manewru skrętu pojazdu. Kiedy na miejscu pojawili się policjanci z drogówki okazało się, że 70-letni kierowca jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 1,05 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierowcy odebrano prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • andrej

    na zandce wszystko jest możliwe, prawdopodobnie facet stał pod domem i to latarnia uderzyła w niego! Ale tak mu się ręce plątały w zeznaniach że uznano iż to jego wina.

  • Biks

    W co on wjechał, w drzewo czy w latarnię? A może w drewnianą latarnię?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.