Wiadomości z Zabrza

Weekend na drogach w Zabrzu. Dwóch pijanych i dwóch bez uprawnień

  • Dodano: 2021-10-20 07:30, aktualizacja: 2021-10-20 07:43

W miniony weekend policjanci na drogach Zabrza zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Mundurowi zatrzymali też dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownice pojazdów pomimo orzeczonych zakazów kierowania.

Miniony weekend okazał się niezwykle pracowity dla zabrzańskich policjantów. Oprócz odbywającej się na terenie miasta imprezy sportowej, którą zabezpieczali mundurowi, zatrzymali oni dwóch pijanych kierowców i dwóch kierowców z orzeczonym zakazem kierowania.

Weekend na zabrzańskich drogach

Blisko 3 promile miał zatrzymany w niedziele wieczorem 33-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna jechał przez centrum miasta, a jego styl jazdy zaniepokoił przypadkowego świadka, który powiadomił o sytuacji policjantów. Przejeżdżający niedaleko patrol zabrzańskiej drogówki zatrzymał kierowcę, który teraz odpowie za popełnione przestępstwo.

Drugi z kierujących, który został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości, miał również zakaz kierowani pojazdami mechanicznym. 42-letni mieszkaniec Zabrza „wpadł” w sobotę rano podczas kontroli na ulicy Kochanowskiego. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,82 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie weekendu zabrzańska drogówka zatrzymał też dwóch kierowców, którzy wsiedli za kierownice pojazdów pomimo orzeczonych zakazów kierowania. Był to 63-letni i 32-letni mieszkańcy Zabrza. Ponadto młodszy z nich był osobą poszukiwaną w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

O losie wszystkich kierujących zadecyduje zabrzański sąd.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.