Wiadomości z Zabrza

Wandale zniszczyli wiatę w Parku Leśnym

  • Dodano: 2017-10-29 19:15

Pamiętacie remont w Parku Leśnym? Plac zabaw, nowe oświetlenie, ławki i drewnianą wiatę? No to ta ostatnia niedawno została zniszczona przez nieznanych sprawców...


Wielu ludziom w głowie się nie mieści, że można niszczyć – ot, tak sobie – wspólną własność. Ale dla wielu wspólne oznacza niczyje. Czy jedynym wyjściem będzie monitoring w każdym punkcie miasta? I gigantyczne kary finansowe?

O zniszczeniach informowała na Facebooku pani Grażyna Kasperek, dyrektorka SP nr 15 (Szkoła Pod Lasem). W rozmowie z nami dodała, że połamane i uszkodzone deski znajdują się obecnie w placówce. Możliwe, że pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie sami naprawią szkody, choć nie należy to do ich obowiązków.

O sprawie wiedzą też Straż Miejska i Policja. Czy uda sie ująć sprawców, raczej nie... Całe szczęście, że zniszczono jedynie kilka desek, a – znając przypadki z innych miast – nie powalono całej konstrukcji.

Tego typu zdarzenia w Zabrzu (ale i innych miejscowościach, m.in. Katowicach czy Świętochłowicach), to norma. Mała architektura nie ma szans z pospolitymi wandalami. Nawet w miejscach, gdzie jest monitoring, złapanie kogoś "za rękę" nie należy do najłatwiejszych zdań.

Pozostaje tylko mieć nadzieję, że kiedyś tego typu zachowania się skończą. Choć to raczej odległa przyszłość.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.