Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu powstanie nowoczesny szpital uniwersytecki? Prezydent proponuje uchwałę, radni za

  • Dodano: 2021-09-23 09:30

Zabrzański kompleks medyczny zostanie rozbudowany? Jest taka szansa. 20 września Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, zapowiedziała, że w mieście, na terenie kampusu, powstanie nowoczesny szpital akademicki z zapleczem.

Nowy szpital powstanie w Rokitnicy

Prezydent poinformowała, że radni pozytywnie odnieśli się do zaproponowanej przez nią uchwały. Tym samym dali zielone światło rektorowi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Tomaszowi Szczepańskiemu na pozyskanie środków, dzięki którym inwestycja zostałaby sfinansowana.

- Dziś podjęty został kolejny ważny krok dla umocnienia medycyny w Zabrzu. Radni Rady Miasta pozytywnie odnieśli się do zaproponowanej przeze mnie uchwały, która umożliwia rektorowi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n. med. Tomaszowi Szczepańskiemu pozyskanie środków na rozwój i rozbudowę uczelni w naszym mieście – napisała w mediach społecznościowych Małgorzata Mańka-Szulik.

Zgodnie z planami władz ŚUM w Zabrzu ma powstać nowy szpital uniwersytecki. Za sprawą wspomnianej inwestycji nastąpi wzmocnienie zaplecza naukowego w Rokitnicy. 

- To wielka sprawa - uczestniczymy w historycznym wydarzeniu! Trzymamy kciuki za tę inicjatywę, a władzom uczelni życzymy powodzenia! – podkreśliła prezydent Zabrza.


Źródło: FB Małgorzata Mańka-Szulik, UM Zabrze

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.