Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu powstanie nowe osiedle! Osiedle Trocera

  • Dodano: 2017-10-20 10:15

ZBM-TBS Sp. z o.o. w Zabrzu rozpoczęło realizację kolejnej inwestycji na terenie Zabrza. W 2019 roku (okres wiosenny) przy ul. Trocera w Zabrzu powstanie nowoczesne, przytulne osiedle na miarę XXI wieku. Osiedle Trocera składać się będzie z sześciu czterokondygnacyjnych budynków o łącznej liczbie 72 mieszkań. Dzisiaj, w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik oraz zaproszonych gości, wmurowano Akt Erekcyjny w budowane osiedle przy ul. Trocera.

W uroczystości wmurowania kapsuły czasu pod budowę nowej inwestycji ZBM-TBS Sp. z o.o. oprócz prezydent Zabrza udział wzięli m.in.: przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara, dyrektor Departamentu Budownictwa Społecznego w Banku Gospodarstwa Krajowego Dariusz Stachera, prezes Izby Towarzystwa Budownictwa Społecznego Wiesław Źrebiec, prezes STB Sp. z o.o. Monika Rosa, właściciel firmy KROMAR Marian Krotla oraz Renata Lemańska - prezes ZBM-TBS Sp. z o.o. w Zabrzu. 

Mieszkania zostały zaplanowane tak, aby spełniać wszelkie potrzeby przyszłych najemców. Będą to zarówno kawalerki, jak również mieszkania dwu i trzypokojowe, od 33 m2 – do 65 m2. Projekt osiedla powstał w Architektonicznym Studium Projektowym KWADRAT Gabriela Wojwódka, a wykonawcą robót budowlanych będzie firma STB Sp. z o.o. - Lider Konsorcjum z Częstochowy oraz firma KROMAR - Perner Konsorcjum. Teren pod budowę nowego osiedla pobłogoslawił ojciec Emanuel Ligocki - proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Zabrzu.

Kameralna lokalizacja, nowoczesne budownictwo, szeroki wachlarz wyboru, mieszkań, duży parking i bliskość centrum miasta to tylko niektóre atuty Osiedla Trocera. Oferta zamieszkania na Osiedlu wydaje się być bardzo atrakcyjna dla rodzin z dziećmi: zaplanowano tu plac zabaw, ławeczki wśród zieleni, a samo usytuowanie Osiedla Trocera gwarantuje bliskość szkół i przedszkoli.

Nabór na mieszkania cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co zaskutkowało sprawnym podpisaniem umów partycypacji.
Mieszkania na wynajem na Osiedlu Trocera w Zabrzu są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą mieszkać nowocześnie i wygodnie w centrum miasta, nie angażując ogromnych środków finansowych.

Koszt inwestycji to ok. 15 mln zł, z czego ok. 50 proc. Spółka zapewni z kredytu, zaciągniętego w Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozostałe środki to dofinansowanie miasta Zabrze (15 proc.) oraz środki własne Spółki (35 proc., w tym partycypacja).

Pod koniec czerwca br., w sali historycznej zabrzańskiego magistratu, w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację największej dotychczasowej inwestycji ZBM-TBS Sp. z o.o. - Osiedla Trocera. Najkorzystniejszą ofertę w zakończonym już postępowaniu przetargowym złożyła firma STB Sp. z .o. o. z siedzibą w Częstochowie, będąca Liderem Konsorcjum.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • emerytka 60

    Co zrobic ,aby dostać tam takie małe miedzlanie,kawslerkę,bo ja mam dość mieszkania,w tych 11 piętrowych molochsch.okradają nas tu jak mogą. Syf ,bród ,dmród!!; Chcę się z tąd wyproeafzic,bo mieszka tu bydło nie ludzie!!

  • kolo34

    Zwykłe a nie jakies odstające od norm osiedle , nic specjalnego - ale by nie było ze malkontent sie odezwał to napisze fajnie ze ogolnie cos buduja . Reklama i wielkie halo w tym temacie na maxa facebook zasypany www zasypane ta informacja ale tam budują tylko 72 mieszkanka a nie nowoczesne wielkie osiedle tyup 1000mieszkań ehhh przerost forym.... pozdrawiam

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.