Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu ojcowie z całej Polski pogłębiali swoje relacje z córkami

  • Dodano: 2013-04-13 23:45, aktualizacja: 2013-04-15 13:17

W sobotę w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu przy Placu Traugutta 1 odbyła się konferencja Tato&córka- nowe spojrzenie, w której uczestniczyły dziewczyny od 13 roku życia do za mąż pójścia.


Głównym celem zajęć było poznanie swoich mocnych i słabych stron w relacji TATA&CÓRKA .


Młode pokolenie kobiet bardzo potrzebuje opieki nie tylko matek, a wiele dziewczyn wychowuje się w nie pełnych rodzinach, a także w tych rodzinach gdzie ojcowie formalnie i materialne są obecni nie zawsze są obecni duchowo i emocjonalnie. Ten świat emocji, ducha dziewczyn,  które odkrywają swoją kobiecość  może być niezmiernie ubogacony i wzmocniony przez bliską pozytywną więź z ojcem.- wypowiadła się trener, pomysłodawca i koordynator programu Inicjatywa Tato.Net, Dariusz Cupiał.


Z badan wynika, iż córki które mają zatroskanych ojców, angażują się w ich świat lepiej radzą sobie w szkole, są bardziej zaradne na rynku pracy oraz odnoszą sukcesy w życiu małżeńskim.


Przez 8 godzin tata mógł poświęcić swój wolny czas córce, a przy okazji dowiedzieć się czegoś o niej samej. Konferencja miała również na celu pogłębienia więzi między tatą i córką.


Myślałam, że zajęcia te nie będą mi potrzebne. Mam bardzo dobry kontakt z tatą, a jednak poprzez udział w warsztatach zrozumiałam bardziej moich rodziców. Myślę również, że zdobyta tutaj wiedza przyda nam się w przyszłość do wzajemnego zrozumienia i wsparcia. – mówi  19-letnia Jeanne Bisch.


Słuchaczy po godzinie 14:00 odwiedziła Pani Prezydent Miasta Zabrze, Małgorzata Mańka-Szulik, która podkreślała iż o więzi trzeba walczyć.


Dodatkowo każdy z uczestników przygotował obustronną niespodziankę (kubek dla taty/córki, list oraz każdy z ojców wręczył swojej „księżniczce” różę).


Nie zabrakło również wzruszeń, łez, uścisków.


Dodatkowo każdy z uczestników mógł kupić książkę lub audiobooka tj.: Kochaj mnie tato, Moc błogosławieństwa ojca, Ojcowie wobec wyzwań współczesność.


Organizatorem konferencji Tato&córka- nowe spojrzenie była Inicjatywa tato.net oraz organizator lokalny Maciej Petela. Sponsorem warsztatów w naszym mieście był UM Miasta Zabrza.
 

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.