Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu nie chcą się szczepić? Niska liczba szczepień przeciw COVID-19

  • Dodano: 2021-05-06 14:45, aktualizacja: 2021-05-07 07:22

Województwo śląskie zajmuje drugie miejsce pod względem dziennej ilości podawanych szczepionek, więcej szczepi się tylko w województwie mazowieckim. Jak wypada Zabrze w porównaniu do pozostałych miast województwa śląskiego?

Według danych podawanych przez Ministerstwo Zdrowia w Polsce zaszczepiło się już prawie 13 milionów osób, w tym prawie 3,5 miliona w pełni, czyli obiema dawkami lub szczepionką jednodawkową. W kraju na dzień szczepi się blisko 370 tysięcy osób, z czego prawie 48 tysięcy na Śląsku.

Ile osób zaszczepiło się w Zabrzu?

W podanych 6 maja statystykach Ministerstwa Zdrowia Zabrze nie wypada najlepiej. W ciągu ostatniej doby podano 1653 dawki szczepionki, co w porównaniu z innymi dużymi miastami nie jest dobrym wynikiem. 

Najwięcej szczepią w Katowicach, tam od wczoraj podano ponad 6 tysięcy dawek szczepionki przeciw COVID-19. Drugie miejsce w naszym województwie zajęła Częstochowa z o połowę niższym wynikiem niż Katowice. Następne miasta w kolejności to Gliwice, Ruda Śląska, Bielsko-Biala, Sosnowiec i Bytom. Kolejnym miastem jest Zabrze.

Jeśli chodzi o ogólną liczbę szczepień przeciw COVID-19 to sytuacja wygląda bardzo podobnie i Zabrze nie ma się czym chwalić. W naszym mieście do tej pory zaszczepiło się ponad 46 tysięcy osób, z czego prawie 12 tysięcy dwoma dawkami szczepionki.

Warto dodać, że ilość szczepień prezentowana w statystykach odpowiada ilości szczepień wykonanych w Zabrzu, a nie ilości mieszkańców Zabrza, którzy są zaszczepieni. Zabrzanie mogą zaszczepić się w innym mieście i odwrotnie – mieszkańcy innych miast mogą zaszczepić się w Zabrzu.

Zobacz także

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Zabrzanka

    I bardzo dobrze że nie ulegają eksperymentowi medycznemu narzucanym przez nieodpowiedzialnych testerów .

  • Warszawianka

    Nie znasz się a piszesz brednie.Zabrze i Śląsk to jednak stan umyslu,ciemnogród,nie dziwię się że ludzie z innych części polski śmieją się ze slaska.

  • Zabrzan

    Warszawianka

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.