Wiadomości z Zabrza

W Zabrzu goszczą nauczyciele z pięciu krajów

  • Dodano: 2019-11-08 10:15

W tym tygodniu, w ramach programu Erasmus +, którego celem jest wymiana doświadczeń między europejskimi szkołami – w naszym mieście goszczą nauczyciele z Hiszpanii, Portugalii, Włoch, Grecji i Niemiec.

W zabrzańskim Ratuszu, uczestniczyli w spotkaniu z zastępcą prezydenta Miasta Zabrze Krzysztofem Lewandowskim oraz naczelnik Wydziału Oświaty Ewą Wolnica.

Ich wizyta w Zabrzu nie jest przypadkowa – jednym z partnerów projektu Creative talents crossing borders jest Szkoła Podstawowa nr 24 im. Norberta Kroczka mieszcząca się przy ul. Tarnopolskiej 85 w Zabrzu. Dzięki realizowanemu projektowi uczniowie z sześciu szkół będą mogli podróżować z nauczycielami do europejskich miast, poznawać tamtejsze szkoły i oswajać kulturowe różnice.

Projekt dopiero startuje, a tygodniowy pobyt nauczycieli w Zabrzu ma charakter zapoznawczo-organizacyjny. Oczywiście oprócz czasu, który muszą poświęcić na uzgodnienie szczegółów dotyczących realizacji kolejnych etapów projektu, znajdą też czas na zwiedzenie naszego miasta, w tym m.in. wycieczkę trasą wodną w Sztolni Królowa Luiza.

Pierwsza zagraniczna wycieczka czeka uczniów SP nr 24 w Zabrzu w marcu przyszłego roku, kiedy to udadzą się do Hiszpanii (Villafranca del Penedes, okolice Barcelony). Uczniowie zgłębiać będą temat narodowych sportów w poszczególnych krajach, z których się wywodzą. Kolejne zjazdy dotyczyć będą: kuchni (Portugalia), muzyki (Grecja), sztuki i problemów migracyjnych (Włochy) oraz aktorstwa (Niemcy).

Projekt Creative talents crossing borders, realizowany w ramach programu Erasmus +, ma się zakończyć w 2021 roku.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Piko

    Przyjechali by siać zamęt w umysłach urzedasow

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.