Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

W Warszawie zaatakowano zabrzańskich Romów

 • Dodano: 2019-05-17 10:15

W Warszawie zaatakowano zabrzańskich Romów. Zgodnie z relacją jednego z lokalnych aktywistów, dwaj mężczyźni zostali pobici, a ich auto zniszczono. Stołeczna policja poinformowała jednak, że nikt z pokrzywdzonych nie składał zawiadomienia o naruszeniu nietykalności.


Sprawę jako pierwszy opisał „Dziennik Zachodni”, z którym skontaktował się Artur Grala, zabrzański aktywista i poinformował o zajściu.

Pojechali na samochodowe zakupy... wrócili ze zdewastowanym autem


Z relacji Grali wynika, że dwaj zabrzanie romskiego pochodzenia wybrali się do Warszawy, aby kupić katalizatory do samochodów. Tam, 8 maja, zostali zaatakowani przez grupę mężczyzn, a ich auto zdewastowano. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie.


Jak poinformował asp. szt. Robert Koniuszy, oficer prasowy komendanta rejonowego policji Warszawa II, jeden z mężczyzn został pokrzywdzony, natomiast drugi otrzymał status świadka. Policji udało się zidentyfikować też jednego podejrzanego o uszkodzenie mienia. Kolejni są weryfikowani. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • obserwator

  Główny problem romów to niechęć do pracy. Wszystko inne jest tego pochodną. Znam wielu takich w wieku srednim, którzy nie przepracowali jednego dnia w swoim życiu. Ich dzieci również nie beda pracowały, bo niby dlaczego ?. Podatnik za to chojnie bedzie łozył na zdrowych dobrze odżywionych ale leniwych osiłków.

 • Mieszkaniec

  Mieszkam i pracuję w Zabrzu.Nie tak dalej jak 48h temu - Romowie - wybili kolejną szybę w Naszym budynku. Pozostałych zniszczeń nie w sposób wyliczyć.Nie wkładam wszystkich do jednego segregatora - ale niektórzy są sami sobie winni iż społeczeństwo ich nie akceptuje.

 • Rom

  To prawda są nieliczne grupy które sami sobie szkodzą. Nie spouchwalam złych uczynków, dokonywanych przez Romów, jednak spójrzmy prawdzie w oczy, w Polsce synonim przysłowiego-cygana jest bardzo negatywny, od złodzieja, po typowego, brudasa romowie od zawsze stanowią obiekt niechęci w oczach polaków. Dla tego m. In. Są bardzo często akty przemocy, dokonywanych na Romów-romowie z powodu braku akceptacji buntują się często dochodzi do bujek na tle narodowściowym. W ten sposób nie następuje asymilacja, tych ludzi a znam bardzo dużo Romów bo sam jestem romem i często mi romowie mówią, jak Polacy plują wyzywają i czepiają się. Dzieci w szkołach często widzą brak akceptacji, ze strony rówieśników. Są wyzywane i poniżane ja nie dziwię się że wielu dzieci romskich nie chce się uczyć. Sam byłem nie raz piętnowany w, szkole zaczepiany i wyzywany na (ulicy) doskonale znam to uczucie być odrzuconym. Ale mimo tego, nigdy nie osądzam w ten sposób wszystkich ludzi o rasizm i ksenofobię. Polacy to widzą inaczej są bardzo duże, jednostki które uważają że jak ukradli 100 romowie to znaczy że ukradła cała populacja. Często widzę bardzo, nienawistne komentarze które uderzają całą siłą nie na jednostki a na populację Romów. I to jest bardzo przykre że jesteśmy obywatelami polski a polska nami gardzi jakbyśmy, stanowili zagrożenie dla całego narodu państwa RP.

 • Piotr

  Masz rację, choć nie jestem Romem, bardzo szanuję Waszą kulturę i nie zgadzam się na tak krzywdzące uogólnienia, do jakich skłonność ma wielu Polaków.

 • TrucicielGryzoni

  Widać ułomność przyćmiła realia. Pewnie bronisz też muzułmanów i całą resztę ciapuchów. Oby jak najmniej ludzi takich jak ty w Polsce, ale ty na szczescie nie jestes polakiem wiec twoja opinia zupelnie nie ma żasnego znaczenia

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.