Wiadomości z Zabrza

W Grzybowicach wybudowana zostanie kolejna nowa droga

  • Dodano: 2021-01-22 06:45, aktualizacja: 2021-01-22 06:53

W Sali Historycznej zabrzańskiego Ratusza podpisano umowę na budowę drugiej z sześciu dróg, które jeszcze w tym roku powstaną w Grzybowicach.

Umowa dotyczy budowy drogi w ciągu ul. gen. Stanisława Dąbka na długości ok. 365 m wraz ze ścieżką rowerową, chodnikiem i zjazdami do posesji. Wartość tego zadania opiewa na kwotę 1 399 495,93 zł.

Podpisy na dokumencie złożyli w obecności prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik: dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu Danuta Bochyńska oraz prezes Novum Stone Expert Sp. z o.o. Sp. k. z Katowic.

Zadanie obejmuje również w swoim zakresie budowę kolektora kanalizacji deszczowej jako instalacji odprowadzającej wodę z powierzchni komunikacyjnych wraz z przyłączami do granicy posesji; budowę oświetlenia ulicznego wraz z doświetleniem przejść dla pieszych oraz kanału technologicznego; a także przebudowę i zabezpieczenie istniejących sieci elektroenergetycznych oraz wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Grzybowice to północna dzielnica Zabrza, w której dynamicznie rozbudowywane są osiedla mieszkalne. Dlatego miasto rozwija tutaj infrastrukturę drogową. W tym roku powstanie tu sześć nowych dróg przy nst. ulicach: gen. Bronisława Ducha, gen. Stanisława Dąbka, ks. Michała Wosia, Czekanowskiej, Na Lesie oraz Złotej. 14 stycznia w zabrzańskim magistracie podpisana została umowa na budowę pierwszej z nich – przy ul. gen. Bronisława Ducha. Planowane zakończenie wartej prawie 2 miliony złotych (1,72 mln zł) inwestycji przypada 15 sierpnia br. W ramach robót powstanie blisko pół kilometra drogi wraz z odwodnieniem, oświetleniem, chodnikami, zjazdami do posesji oraz doświetleniem przejść dla pieszych w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

W Grzybowicach wybudowana zostanie kolejna nowa droga

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Mieszkańcy

    W Grzybowicach budują, a w Kończycach niszczą drogi samochody ciężarowe !!!!!!!!!!Kto się zgodził na baze samochodową w środku dzielnicy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.