Wiadomości z Zabrza

Używasz butli gazowej? Zabrzańscy policjanci i urzędnicy rozpoczęli kontrole mieszkań

  • Dodano: 2019-01-28 10:45

Zabrzańscy mundurowi wspólnie z urzędnikami rozpoczęli kontrole mieszkań pod kątem instalacji zasilających kuchenki z butli z gazem płynnym w budynkach wyposażonych w instalację gazu z sieci gazowej.

Pamiętajmy, że ze względów bezpieczeństwa, zgodnie z obowiązującymi przepisami, zabronione jest stosowanie w jednym budynku gazu płynnego i gazu z sieci gazowej.

Właściciele mieszkań mogą zostać ukarani mandatem

Właściciele mieszkań, w których ujawnione zostaną butle z gazem mogą zostać ukarani mandatami, zobowiązani do rozbiórki instalacji, a także zaprzestania korzystania z butli.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w budynkach wyposażonych w instalację gazu z sieci gazowej zabronione jest korzystanie z butli z gazem płynnym. Niestety nie wszyscy mieszkańcy zdają sobie z tego sprawę. W wielu mieszkaniach właściciele korzystają z instalacji zasilających kuchenki gazowe właśnie z butli pomimo podłączenia instalacji gazowej i doprowadzenia gazu do budynku. Stwarza to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców całego budynku.

Korzystanie z butli gazowej w budynku z podłączeniem gazowym stanowi wykroczenie 

Dlatego też zabrzańscy policjanci wspólnie z pracownikami Jednostki Gospodarki Nieruchomościami sprawdzali wytypowane mieszkania w tym zakresie. Podczas przeprowadzonych kontroli ujawniono instalacje zasilającą kuchenkę z butli z gazem płynnym. Właścicielka mieszkania została ukarana. Ponadto została zobowiązania do rozbiórki instalacji, a także zaprzestania korzystania z butli. Kolejne kontrole już wkrótce.

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • hromani

    Czyli turyści którzy nie mają gdzie przechować sprzętu przez zimę - niech go zostawią od razu gdzieś tam w lesie.Chyba że wytną sobie rury gazowe w całym budynku.Kolejny mądry przepis godny nagrody i angażu.

  • hromani

    Jak przyjadę z wakacji i zabiorę butlę i kuchenkę turystyczną do domu to też będę ukarany?????

  • Straż

    Tak

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.