Wiadomości z Zabrza

Uwaga kierowcy! Od 7 maja utrudnienia przy węźle DTŚ. Będą objazdy

  • Dodano: 2021-05-06 12:45, aktualizacja: 2021-05-06 14:11

Od piątku 7 maja zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu w dzielnicy Zaborze, na pograniczu z Rudą Śląską. W rejonie ulic Wolności/Korczoka nie będzie możliwości zjazdu na DTŚ. Ma to związek z rozbudową węzła drogowego, którego podjęła się firma IKEA.

Zaborze: Od 7 maja utrudnienia na węźle DTŚ

Już w piątek 7 maja ruszają prace remontowe w Zaborzu. Znaki informujące o tym zostały umieszczone przy drodze już ponad miesiąc wcześniej, ale do tej pory nie były one obowiązujące. Inwestycja realizowana jest przez skandynawską firmę IKEA, natomiast przetarg na przebudowę węzła drogowego wygrała firma Drogopol-Zw sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Koszt inwestycji to koło 50 milionów złotych.

Wjazd i zjazd na DTŚ w tym rejonie będzie zamknięty.

– Na czas rozbudowy zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu, która spowoduje wyłączenie z ruchu kołowego jezdni węzła drogowego. Objazd do ul. Wolności i Drogowej Trasy Średnicowej zostanie poprowadzony przez węzeł drogowy zlokalizowany przy ul. Rymera – przekazuje zabrzański MZDiII.

Na odcinku DTŚ w okolicy węzła drogowego zostanie ograniczona prędkość do 60 km/h oraz zwężona jezdnia z trzech do dwóch pasów ruchu.

Na czym będą polegać prace?

Na przebudowywanym skrzyżowaniu ma powstać rondo, nowe zatoki autobusowe i peron tramwajowy. Zostanie przebudowana część torowiska tramwajowego i wykonana nowa sygnalizacja świetlna. Dodatkowo, będzie wybudowany łącznik pomiędzy ulicą Lompy i wiaduktu nad DTŚ.

Nowa infrastruktura drogowa ma na celu usprawnić komunikację poprzez połączenie północnej i południowej części Zaborza. Prace powinny zakończyć się jesienią 2021 roku.

Uwaga kierowcy! Od 7 maja utrudnienia przy węźle DTŚ. Będą objazdy / fot. MZDiII

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.