Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Uwaga - zmiany

  • Dodano: 2011-03-02 08:30, aktualizacja: 2011-03-02 15:49
Uwaga - zmiany

Koniec z dyskusjami o tym, kto siedział za kierownicą, gdy fotoradar robił zdjęcie, bo podjęcie takiej dyskusji od wczoraj może kosztować nawet 500 złotych. To jedna z wielu nowych możliwości, jaką dostali strażnicy miejscy i jedna z wielu zmian przepisów, które obowiązują od wczoraj.

Strażnicy mogą nałożyć mandat za niewskazanie kierowcy. Chodzi o zdjęcia z fotoradarów, na których właściciel auta nie potrafił wskazać osoby, która prowadziła samochód. Do wczoraj strażnicy mogli tylko sprawę kierować do sądu. Wchodzące w życie rozporządzenie pozwala także karać mandatami za m.in. niszczenie flagi i profanacje hymnu narodowego, nielegalne zbiórki pieniędzy.

Większe uprawnienia zyskali także kontrolerzy biletów, którzy teraz mogą "ująć" gapowiczów. Jednak – jak zapewniają - nie będą bić, ani obezwładniać. Z pomocą przyjdzie im policja lub straż miejska, a drzwi autobusu zostaną zablokowane, by "gapowicz" nie mógł uciec. Nowe przepisy umożliwiają też przekazywanie danych gapowicza do Krajowego Rejestru Długów.

Zmiany - dla pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych – przyniosła nowelizacja ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Przewiduje ona wyłączenie osób posiadających prawo do emerytury, z umiarkowanym i lekkim stopniem niepełnosprawności z dofinansowania do wynagrodzeń. Niepełnosprawni obawiają się, że bez dofinansowania dla pracodawcy – znacznie osłabi się ich pozycja na rynku pracy.

Źródło: www.kat.tvp.pl
"Informacje z regionu TV Katowice"

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.