Wiadomości z Zabrza

Umowa na wspólny zakup energii

  • Dodano: 2012-04-13 08:15, aktualizacja: 2012-04-16 11:30

12 kwietnia w siedzibie Górnośląskiego Związku Metropolitalnego podpisano porozumienie w sprawie grupowego zakupu energii elektrycznej. W imieniu Miasta Zabrze podpis pod dokumentem złożyła prezydent Małgorzata Mańka-Szulik.

 
 
Pionierska inicjatywa zakłada zakup 193 GWh energii elektrycznej przez 20 śląskich i zagłębiowskich samorządów oraz 41 samorządowych instytucji, spółek i szpitali. Do porozumienia przystąpiło kilka miast z GZM (Katowice, Tychy, Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Siemianowice, Świętochłowice, Zabrze, Piekary Śląskie, Jaworzno, Bytom). Wspólnym zakupem energii są także zainteresowane następujące samorządy: Knurów, Łaziska Górne, Mikołów, Ornontowice, Radzionków, Wyry oraz Powiaty Mikołowski i Zawierciański. Startujące w przetargu gminy mogą liczyć na oszczędności od kilku do kilkunastu procent rocznie. Przetarg obejmuje około 4,5 tysiąca punktów poboru energii. To sprawia, że jest on największym, spośród dotychczas przeprowadzonych tego typu zamówień publicznych w Polsce.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Curt

    Osoba która to pisała chyba dobrze się nie obudziła. Nie dość, że z "12 miast z GZM" wymieniła 11, to jeszcze dwukrotnie Zabrze (czyli w zasadzie 10).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.