Wiadomości z Zabrza

Tysiące zabrzańskich uczniów wróciło do szkoły. Co robili przez dwa tygodnie ferii?

  • Dodano: 2017-01-31 09:30

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tysiące młodych mieszkańców województwa śląskiego wróciło w poniedziałek 30 stycznia na lekcje. Wśród nich ponad 18 tysięcy uczniów zabrzańskich szkół - od podstawówek po licea, technika i szkoły artystyczne. Niemała część z nich ferie spędziła w mieście, korzystając z oferty placówek oświatowych jak i instytucji miejskich. 


W Szkole Podstawowej nr 26 w Mikulczycach zimowe ferie zorganizowano po raz pierwszy.  W zajęciach i wycieczkach wzięło udział 50 dzieci.


- Najwięcej radości dzieci miały chyba na sankach w pierwszym tygodniu ferii – lepiliśmy bałwana i robiliśmy bitwy na śnieżki. Byliśmy też w teatrze, w kinie oraz na lodowisku Tafla w Gliwicach. Dla niektórych naszych uczniów to była pierwsza okazja aby stanąć na lodzie. Osiem godzin codziennie dzieci naprawdę miały co robić– wylicza Barbara Włochowicz, historyk w SP nr 26.


Dla uczniów zorganizowano tu także zajęcia komputerowe i kulinarne, a dla starszej grupy zorganizowano bal karnawałowy.


- To był fantastyczny czas. Dzieci pod koniec tygodnia chciały maksymalnie przedłużyć ten wspólny czas, a to oznacza, że są zadowolone. To pokazuje, że są ferie w mieście wcale nie muszą być nudne – dodaje Włochowicz.


SP nr 26 to jedna z ponad 20 zabrzańskich placówek oświatowych, które zorganizowały dla dzieci i młodzieży zimowe kolonie. Dzieci z całego miasta przez dwa tygodnie mogły brać udział w zajęciach sportowo-rekreacyjnych, zabawach stolikowych czy wspólnych wycieczkach. W wielu placówkach organizowano kuligi, ogniska i wspólne wyjścia np. na lodowisko, do Muzeum Miejskiego, gliwickiej palmiarni czy okolicznych kręgielni. Ofertę specjalną na czas ferii przygotowały także m. in. zabrzańskie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, MOK, Muzeum Górnictwa Węglowego i Sztolnia Królowa Luiza oraz Teatr Nowy czy Kino Roma.

Kiedy uczniów czeka kolejny długi odpoczynek? Wiosenna przerwa świąteczna rozpocznie się 13 kwietnia i potrwa niecały tydzień.

Tysiące zabrzańskich uczniów wróciło do szkoły. Co robili przez dwa tygodnie ferii?


Źródło: Weronika Grychtoł

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.