Wiadomości z Zabrza

Tymczasowa organizacja ruchu w okolicach ul. Jagiellońskiej. Postawiono już znaki

  • Dodano: 2021-09-24 13:15, aktualizacja: 2021-09-24 16:27

Niedługo zamknięty zostanie odcinek ulicy Jagiellońskiej od skrzyżowania z ulicą Londzina do skrzyżowania z ulicą Niedziałkowskiego. Postawiono już znaki zapowiadające tymczasową organizację ruchu.

Jak przekazuje Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu, wprowadzanie tymczasowej organizacji ruchu w okolicy ulicy Jagiellońskiej w Zabrzu związane jest z budową gazociągu. Projekt zatwierdzony został już jesienią 2020 roku. Nie uwzględniono wtedy jednak zamkniętego w ciągu ulicy Jagiellońskiej mostu nad Bytomką. Z tego powodu projekt musi zostać zaktualizowany i ponownie zatwierdzony. 

Kiedy więc znaki zaczną obowiązywać?

– Po aktualizacji i zatwierdzeniu, projektowana czasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona – informuje MZDiII w Zabrzu.

Budowa gazociągu w Zabrzu

Planowane prace będą polegały na budowie komór startowych do przewiertów między innymi w rejonie dwóch skrzyżowań: Jagiellońska-Niedziałkowskiego i Jagiellońska-Londzina. Oba te skrzyżowania mają zostać zamknięte na czas przeprowadzania prac. Zostaną wyznaczone objazdy.

– Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia ręcznego kierowania ruchem przez osoby uprawnione w przypadku powstania znacznych utrudnień w ruchu – przekazuje Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej w Zabrzu.

Wykonawcą planowanych robót jest firma GPW Inżynieria z Piekar Śląskich.

Zamknięty most nad Bytomką

Zamknięty w ciągu ulicy Jagiellońskiej most znacznie utrudnia przejazd przez centrum miasta. Został zamknięty w związku ze stanem przedawaryjnym i pozostanie wyłączony z ruchu do czasu budowy nowego mostu.

Jak informował MZDiII w Zabrzu, w drugim półroczu 2021 roku ma być ogłoszony przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej i pozyskanie pozwolenia na budowę mostu. Most jest zamknięty od 26 czerwca i na ten moment nic nie ruszyło w tej sprawie.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.