Zabrze - portal miejski Zabrze.com.pl

Wiadomości z Zabrza

Trwają działania "Trzeźwość"

  • Dodano: 2017-08-21 13:45

Od wczesnych godzin rannych policjanci zabrzańskiej drogówki prowadzą działania "Trzeźwość". O potrzebie wzmożonych kontroli świadczy chociażby fakt, że od początku roku ponad 170 osób kierowało pod wpływem alkoholu.

Tylko dzisiaj policjanci zatrzymali kolejne 3 nietrzeźwe osoby. Na ulicy Ofiar Katynia funkcjonariusze z zabrzańskiej drogówki zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który kierował motorowerem. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 0,58 promila alkoholu w organizmie. Ponad pół promila miał również 61-letni mieszkaniec Zabrza, który do kontroli został zatrzymany na ulicy Boya-Żeleńskiego. Kierującemu daewoo lanosem policjanci zatrzymali prawo jazdy kat. A i B. 24-latek, który w stanie nietrzeźwości został zatrzymany na ulicy Roosevelta, kierował seatem. Kierujący podczas badania trzeźwości miał również 0,58 promila alkoholu w organizmie. Jemu również zostało zatrzymane prawo jazdy uprawniające do kierowania pojazdami osobowymi.

Wszystkim kierującym "na podwójnym gazie" grożą teraz poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni muszą się ponadto liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów, a także obligatoryjnym świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych.

Cykliczne działania policjantów z Zabrza zajmujących się bezpieczeństwem na drogach trwają dzisiaj od godziny 4.00. Akcja "Trzeźwość" ma na celu eliminowanie z ruchu pijanych kierujących. A tych, jak wykazują policyjne statystyki, niestety ciągle nie brakuje. Tylko od początku roku zabrzańscy policjanci ujawnili ponad 170 kierujących pod wpływem alkoholu. Ponad 120 popełniło przestępstwo jakim jest jazda w stanie nietrzeźwości, kolejnych 50 dopuściło się wykroczenia. Nietrzeźwi kierujący byli również sprawcami 16 zdarzeń drogowych, w których 4 osoby zostały ranne.

Najnowsze informacje z Zabrza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.