Wiadomości z Zabrza

Trwa malowanie pasów na zabrzańskich drogach

  • Dodano: 2024-06-06 09:30

Oznakowanie poziome na drogach, w tym pasy dla pieszych, po zimie stają się mniej widoczne. Dlatego też konieczne jest ich ponowne pomalowanie. W Zabrzu w połowie maja rozpoczęły się prace, dzięki którym zostają one odświeżone. W ostatnich dniach pomalowano m.in. przejścia dla pieszych przy ul. Szybowej, ul. Kowalskiej, oznakowanie poziome w ciągu DK 78, DK 94 , DK 88 i DW 902 oraz punktowo na skrzyżowaniach ulic Galla/Pokoju i Klonowej/Reymonta. Z każdym tygodniem tych miejsc jest coraz więcej.

W najbliższych dniach zrealizowane zostaną prace w ciągu drogi wojewódzkiej 921, a następnie kontynuowane będą w ciągach dróg powiatowych naszego miasta.

Realizacja prac warunkowana jest przede wszystkim sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, dlatego też znacząca część oznakowania realizowana jest w okresie letnim – przy zmniejszonym ruchu drogowym oraz sprzyjających temperaturach i wilgotności powietrza. Prace wykonywane są przede wszystkim w nocy i wczesnym rankiem, aby nie utrudniać ruchu samochodowego.

Znaki poziome ułatwiają orientację na drodze

Zwiększają one bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, szczególnie podczas czasowych zmian w organizacji lub w niesprzyjających warunkach atmosferycznych czy po zmroku.

W tym roku odnowieniem oznakowania poziomego na terenie miasta Zabrze zajmują się dwie firmy: DARKO Dariusz Drążkiewicz z Rudy Śląskiej oraz spółka Saferoad SERVICES Sp. z o.o. z Włocławka.

W ub. roku skupiono się głównie na odtworzeniu oznakowania miejsc szczególnie niebezpiecznych, tj. przejść dla pieszych. Zrealizowano wówczas 3 847,61 m2 oznakowania poziomego za kwotę ponad 100 tys. zł. Natomiast w roku bieżącym na realizację zadania związanego z odtworzeniem oznakowania poziomego w technologii cienko i grubowarstwowej planowane jest przeznaczenie środków w wysokości ponad miliona złotych. Środki zostały wydatkowane z budżetu Miejskiego Zarządu Dróg w Zabrzu.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Brak pasów od zawsze

    Skoro wam tak dobrze idzie to namalujcie pasy na skrzyżowaniu Mikulczycka Przystankowa przy zjeździe na 88. Bo tam taka partyzantka a pasów brak. Czekamy na tragedie? Kupić popcorn?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również