Wiadomości z Zabrza

Trwa Akcja Zimowa 2023/2024. Sprawdź gdzie zgłaszać interwencje!

  • Dodano: 2023-12-08 11:00

W naszym mieście "Akcja Zimowa" rozpoczęła się 1 listopada. Zarządzeniem prezydenta Zabrza z 20 października br. powołany został Miejski Komitet Akcji Zimowej. Zatwierdzono również plan prowadzenia Akcji Zimowej na terenie Zabrza w sezonie 2023/2024.

"Akcja Zimowa" w Zabrzu

Za realizację zadań w zakresie utrzymania dróg objętych zimowym utrzymaniem i za nadzór tych prac odpowiedzialny jest Miejski Zarząd Dróg z siedzibą w Zabrzu przy ul. Kasprowicza 8.

Z ramienia przewodniczącego Miejskiego Komitetu Akcji Zimowej (prezydenta Miasta Zabrze) funkcję pełnomocnika prowadzenia Akcji Zimowej na terenie Zabrza sprawuje naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

W Miejskim Zarządzie Dróg w Zabrzu została uruchomiona dodatkowa linia telefoniczna – dzwoniąc po godz. 15.30 na nr (32) 277 68 88 – można pozostawić nagranie interwencji. Natomiast w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30-15.30, zgłoszenia przyjmuje sekretariat MZD pod nr tel.: (32) 277 68 00.

Poza godzinami pracy MZD zgłoszenia przyjmowane są również przez:

  • Centrum Zarządzania Kryzysowego – tel. 32 373 33 88.

Akcję Zimową w granicach nieruchomości oraz na przyległych chodnikach realizują siłami i środkami własnymi właściciele nieruchomości w rozumieniu ustawy z 13 września  1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Zabrze.

Podmiotem odpowiedzialnym za egzekwowanie obowiązków w zakresie oczyszczania ze śniegu i lodu ulic i chodników jest Straż Miejska w Zabrzu.

Pogotowie zimowe trwa od 1 listopada br. do 31 marca 2024 r.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zmierzły zabrzanin

    Kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodnika?Jesteś właścicielem nieruchomości i stoisz przed dylematem czy do Ciebie należy obowiązek odśnieżania terenu przed bramą? Zgodnie z ustawą z 1996 roku każdy chodnik, który położony jest wzdłuż posesji, powinien zostać uprzątnięty. W praktyce oznacza to, że jeśli wydzielona część dla ruchu pieszego bezpośrednio leży przy granicy nieruchomości, wtedy obowiązek odśnieżania należy do właściciela. Inaczej jest jednak, gdy pomiędzy chodnikiem a rozpoczęciem posesji jest np. pas zieleni. Wtedy gmina powinna zadbać o bezpieczeństwo osób przechodzących.No to jak to się ma do niektórych chodników , co do dziś 7.12.2023 są dalej nieodśnieżone , co miasto w tym temacie robi? NIC i jeszcze raz NIC !!!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również