Wiadomości z Zabrza

Trwa akcja Lato w Mieście 2021. Co w ofercie?

  • Dodano: 2021-08-04 17:30

Wycieczki, przedstawienia teatralne, wystawy, konkursy, turnieje i warsztaty – to tylko niektóre przedsięwzięcia realizowane przez organizatorów akcji „Lato w mieście 2021”. Miasto Zabrze przygotowało bogatą ofertę zajęć sportowych, rekreacyjnych, plastycznych i edukacyjnych, z których skorzystać mogą ci, którzy spędzają tegoroczne wakacje w mieście.

W akcji biorą udział m.in. Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, Muzeum Miejskie w Zabrzu, Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu oraz Teatr Nowy w Zabrzu. Część wydarzeń wprawdzie już za nami (jak choćby organizowane przez Teatr Nowy warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży), jednak nadal ci, którzy spędzają wakacje w mieście mają z czego wybrać.

Oferta wakacyjna Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu – Odkryj Park 12C na lato!

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przygotowało niespodziankę dla najmłodszych – całodniowe atrakcje, które będą się odbywały w każdą wakacyjną niedzielę w Parku 12C Sztolni Królowa Luiza. Skorzystać mogą oczywiście także rodzice, na których czeka strefa relaksu, a w niej leżaki, piasek, parasole i zimne napoje. Najbliższe spotkanie już z trzy dni – 8 sierpnia.

Więcej informacji: http://www.sztolnialuiza.pl/

Wakacje w mieście z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zabrzu

MOK przygotował ma dla dzieci i młodzieży szeroką ofertę zajęć, z których mogą skorzystać w trakcie tegorocznych wakacji. Dzielnicowe ośrodki kultury w Biskupicach, Kończycach, Pawłowie, Grzybowicach, a także sam MOK oraz kino ROMA zapraszają na „Wariacje na wakacje w MOK – Planeta Lema artystycznie”.

Od 23 do 27 sierpnia Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu zaprasza do udziału w IV edycji Warsztatów dla Dzieci i Młodzieży Planeta 2021. W ciągu tego intensywnego tygodnia uczestnicy warsztatów pracują nie tylko nad zdobywaniem nowych umiejętności aktorskich i manualnych, ale także rozwijają wyobraźnię i umiejętność pracy w grupie. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych pedagogów, aktorów – tancerzy oraz absolwentów szkoły teatralnej.

Formuła pięciodniowych warsztatów daje możliwość zainicjowania pracy nad powstaniem etiudy teatralnej od momentu poznania tekstu, poprzez twórczą pracę nad ruchem scenicznym, po przygotowanie własnej scenografii i kostiumów. Projekt kończy się pokazem spektaklu powarsztatowego na scenie widowiskowej MOK.

Lekcje wakacyjne Muzeum Miejskiego w Zabrzu

Muzeum Miejskie w Zabrzu przygotowało w okresie wakacyjnym szereg lekcji muzealnych dla dzieci i młodzieży pozostających w mieście. Zajęcia prowadzone będą w grupach liczących nie więcej niż 15 osób z zachowaniem reżimu sanitarnego: maseczki, dezynfekcja rąk, zachowanie dystansu.

Czas trwania zajęć: ok. 60 minut. Zapisy pod numerami podanymi poniżej, bądź: 32 271 56 89, wew. 24 od poniedziałku do piątku. Zajęcia będą prowadzone w siedzibie Muzeum przy ul. Powstańców Śląskich 3 oraz w Galerii Café Silesia przy ul. 3 Maja 6 w Zabrzu. Opłata za udział w zajęciach wynosi 2 zł od osoby.

Tematy zajęć, na które prowadzone są zapisy: „Pocztówka z Kolonii B”, „Coolturalnie w parku”, „Tajniki sztuk plastycznych”, „Mistrzowie malarstwa polskiego”, „Jan Matejko i jego najwybitniejsze dzieła”, „W kręgu dawnych wierzeń ludowych – demony”, „Najsłynniejsza polskie baśnie, podania i legendy” oraz „Plebiscyt i powstania śląskie”.

Oprócz w/w propozycji ofertę wakacyjnych zajęć przygotowały również poszczególne dzielnicowe ośrodki kultury, w których działo będzie się naprawdę dużo. Od warsztatów plastycznych, krawieckich, szachowych, szczudlarskich czy ekologicznych na wycieczkach, grach i zabawach kończąc.  

Swoją wakacyjną ofertę dla najmłodszych przygotowało również kino ROMA, które od 25 czerwca do 1 września zaprasza na seanse Kina Familijnego w promocyjnej cenie 10 zł.  

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.