Wiadomości z Zabrza

Torcida wprowadziła na rynek ponad tonę narkotyków. Oskarżono już blisko 200 osób

  • Dodano: 2024-02-22 11:00

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość pseudokibiców i mundurowi z katowickiego CBŚP od kilku lat pracują nad rozległą, wielowątkową i skomplikowaną sprawą "Torcidy". Ich praca pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach doprowadziła już do rozbicia gangu blisko 200 osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich.

Przestępcy wprowadzili na rynek ponad tonę narkotyków

Policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej wspólnie mundurowymi ze śląskiego Centralnego Biura Śledczego Policji na przestrzeni kilku ostatnich lat zatrzymali kolejnych 8 osób powiązanych ze zorganizowaną grupą przestępczą pseudokibiców jednej ze śląskich drużyn piłkarskich. Wśród zatrzymanych było siedmiu mężczyzn w wieku od 24 do 41 lat i 29-letnia kobieta.

- Przestępczy proceder polegał m.in. na wytwarzaniu narkotyków w warunkach domowych i wprowadzaniu ich na rynek, popełnianiu przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu, organizowaniu tzw. ustawek, zmuszaniu przemocą do określonego zachowania i praniu brudnych pieniędzy. Do popełniania przestępstw oskarżeni używali broni palnej i niebezpiecznych narzędzi, takich jak: siekiery, maczety, kije bejsbolowe i kastety. W wyniku przestępczej działalności grupy, na rynek została wprowadzona łącznie ponad tona narkotyków takich jak m.in. amfetamina, metamfetamina, marihuana, kokaina, mefedron i tabletki ekstazy - czytamy na stronie Śląskiej Policji.

Członkowie gangu usłyszeli prokuratorskie zarzuty i trafili do aresztów. Pod koniec 2023 roku do Sądu Okręgowego w Gliwicach wpłynął akt oskarżenia przeciwko zatrzymanym. Każdemu z nich grozi kara do 10 lat więzienia. To jednak nie koniec sprawy. Policjanci nadal nad nią pracują i zapowiadają kolejne zatrzymania.


Źródło: Śląska Policja

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również