Wiadomości z Zabrza

Teatr Nowy w Zabrzu laureatem Złotych Masek 2020

  • Dodano: 2021-09-17 12:00

Złota Maska dla Teatru Nowego w Zabrzu. Spektakl "Królowa Śniegu" najlepszym spektaklem dla dzieci w 2020 roku.

W poniedziałek 13 września na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach obyła się uroczysta gala z okazji 53. edycji rozdania Złotych Masek. Są to najważniejsze w naszym województwie nagrody teatralne. W tym roku rozdanie nagród za rok 2020 z powodu pandemii wyjątkowo odbyło się we wrześniu, a nie w marcu. Łącznie komisja przyznała 33 nominacje i wręczyła 11 Złotych Masek.

Złote Maski są przyznawane już od 1967 roku. Początkowo laury otrzymywali artyści występujący na scenach w czterech województwach: katowickiego, bielskiego, częstochowskiego i opolskiego, a od 1999 (z uwagi na reformę administracyjną) – województwa śląskiego.

Złota Maska dla spektaklu “Królowa Śniegu”

Jednym z laureatów tegorocznych Złotych Masek został Teatr Nowy w Zabrzu za spektakl dla młodych widzów „Królowa Śniegu” Hansa Christiana Andersena wg scenariusza i w reżyserii Macieja Podstawnego.

Zabrzańskie przedstawienie jest klasycznym spektaklem familijnym, kuszącym nie tylko interpretacją znanej baśni, ale także brakiem nachalnego dydaktyzmu. Pięknie zrealizowana i zagrana opowieść o dojrzewaniu do miłości, życiu w zgodzie z samym sobą i umiejętności dzielenia szczęścia, na pewno spodoba się tak dzieciom, jak i dorosłym.

– Mamy to! Wracamy z Teatru Śląskiego w Katowicach z nagrodą ZŁOTA MASKA za rok 2020 w kategorii SPEKTAKL DLA MŁODYCH WIDZÓW. Nasza Królowa śniegu, która powstała w bardzo niełatwych czasach pandemii jest przedstawieniem roku 2020 dla dzieci i młodzieży – przekazał po rozdaniu nagród Teatr Nowy w Zabrzu i dodał, że spektakl „Królowa Śniegu” wróci na scenę już w listopadzie.

Aktorom po gali “Złotych Masek” gratulacje w imieniu władz miasta oraz własnym złożył dyrektor Biura Prezydenta Miasta Zabrze Jan Pawluch.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zabrze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.